Skoki narciarskie: wyniki Letniej Grand Prix w Klingenthal. Dawid Kubacki dziś tuż za podium

Artur Bogacki
Dawid Kubacki w GP w Klingenthal był najlepszy z Polaków
Dawid Kubacki w GP w Klingenthal był najlepszy z Polaków Andrzej Banas / Polska Press
Skoki narciarskie WYNIKI. Sobotni (2.10.2021) konkurs w Klingenthal zakończył rywalizację w letnim cyklu Grand Prix.W finale z Polaków najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki, który wywalczył zajął 4. miejsce. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Dobry skoki Kubackiego w I serii

Letnie skoki nie rozgrzewają kibiców tak jak zimowe, ale jeśli Polak może walczyć o podium, to jest się z czego cieszyć. A w piątkowych kwalifikacjach Dawid Kubacki pokazał, że jest w dobrej formie - zajął 1. miejsce.
W sobotnim konkursie nie udało się powtórzyć tak dobrego wyniku. Po pierwszej serii nasz zawodnik zajmował 7. lokatę (131 m), do podium tracił 3,9 pkt.

Pozostali zajęli dalsze lokaty - 18. był Piotr Żyła, 27. Kamil Stoch, 29. Jakub Wolny. Na tym etapie odpali Stefan Hula (42.) i Andrzej Stękała (44. na 47 sklasyfikowanych).

Liderem był Ryoyu Kobayashi, który pofrunął na aż 138 m i miał ogromną przewagę (15,1 pkt) nad drugim w stawce rodakiem Yukiyą Sato.

Kubacki w Klingenthal wskoczył tuż za podium. Stoch i Kubacki też poprawili swój wynik

Seria finałowa nie zwiastowała więc dużych emocji, ale dla Polaków była na plus. Startujący w niej jako pierwszy z naszej ekipy Wolny oddał świetny skok, na 135,5 m, który przesunął go w rankingu aż o 15 pozycji w górę - na 14. Poprawił się też Stoch (łącznie 21.), a spadek o 2 „oczka”, na 20. miejsce, zaliczył Żyła.

Kubacki również może być zadowolony. Skoczył jeszcze lepiej niż w pierwszej serii (132 m), co dało mu awans na 4. miejsce. Do medalu zabrakło jednak sporo - 6,7 pkt.

W drugiej serii błysnął Granerud, który uzyskał aż 140 m i z 8. pozycji dostał się na 2. Po słabszym skoku z „pudła” spadł Sato (7.). Kończący konkurs Kobayashi nie pozostawił wątpliwości, kto tego dnia jest w najlepszej formie - poleciał na 140 m, Norwega wyprzedził o aż 24,1 pkt.

Klasyfikację generalną GP wygrał Granerud (triumf miał już pewny przed konkursem, bo wycofał się Jan Hoerl, jedyny mogący go wyprzedził zawodnik). Kubacki po miejscu w czołówce w Klingenthal awansował łącznie na 2. miejsce. Trzeci jest Hoerl, a 7. Wolny.

Dawid Kubacki. Zobacz, jaki prywatnie jest czołowy skoczek n...