Skoki narciarskie. Zmiany w kadrze na finałowe zawody Letniej Grand Prix

Krzysztof Kawa
Jakub Wolny stanął na podium konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal Andrzej Banas / Polska Press
Niemieckie Klingenthal będzie gospodarzem finałowych zawodów cyklu FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Trener Michał Doleżal powołał na te zawody sześciu reprezentantów Polski. Nastąpiły zmiany w stosunku do kadry, która startowała w minioną sobotę w Hinzenbach.

W składzie na najbliższe i zarazem ostatnie zawody Letniej Grand Prix znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Stefan Hula. To oznacza, że w porównaniu z poprzednim konkursem do zespołu dołączyli Jakub Wolny i Stefan Hula, a zabraknie Kacpra Juroszka i Pawła Wąska.

Dla Wolnego to nagroda za udany start właśnie w Klingenthal, gdzie w niedzielę skoczkowie narciarscy zakończyli rywalizację w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W finałowym konkursie wygrał Austriak Manuel Fettner (136,5 i 143 m) przed Wolnym (133,5 i 138,5 m) i Słoweńcem Lovro Kosem (135 i 138,5 m).

W Klingenthal startowali również Stefan Hula i i Aleksander Zniszczoł (ex aequo 12. miejsce), Klemens Murańka (20.), Maciej Kot (24.) oraz Tomasz Pilch, który został zdyskwalifikowany w pierwszej serii.

Finał sezonu Letniej Grand Prix składać się będzie z piątkowych kwalifikacji i sobotniego konkursu.