Skrót trzeciego meczu Energi Czarnych ze Stelemtem (wideo)

Krzysztof Głowinkowski
Czarni ulegli we własnej hali Stelmetowi Zielona Góra 61:77. To oznacza zwycięstwo gości 3:0 i awans do finału. Słupszczanie powalczą o brązowy medal. Zobacz fragmenty środowego meczu.

Ten mecz pokazał, jak łatwo rozkręcił się w tej serii zespół gości. Jeszcze w pierwszej połowie przewaga Stelmetu, który szybko ustawił sobie mecz, nie była jednak wyraźna. To trzecia kwarta wybiła Czarnym z głowy marzenia o pokonaniu Stelmetu.

Goście zacisnęli strefę pod koszem, zepchnęli Pantery na obwód, z którego słupszczanie często pudłowali. Dogrania i skuteczność spod kosza Energa Czarni odzyskała dopiero w czwartej kwarcie, gdy wynik był już praktycznie przesądzony.

Słupszczanie próbowali ustać mistrzowi Polski, ale zabrakło im sił, które mogli poświęcić na skuteczność w defensywie. Słabo zagrał Justin Jackson, mało widoczny był (mimo że był najskuteczniejszym zawodnikiem) Demonte Harper. Słabo słupszczanie wypadli na zbiórkach (przegrali 27:44), Stelmet mógł ponawiać akcje, z których w końcu zdobywał punkty spod kosza (w całym mecz 32 punkty z pola 3 sekund) czy z obwodu.

Energia Czarni czeka na rywala w meczach o brązowy medal, Wyłoni go drugi półfinał, w którym Rosa Radom prowadzi z Anwilem Włocławek 2:1.

Maxi Energa podczas półfinału TBL (zdjęcia)
Gwiazda NBA w Słupsku. Kenneth Faried odwiedził Demonte Harpera

Stelmet Zielona Góra wygrał z Energą Czarnymi Słupsk.

Materiał oryginalny: Skrót trzeciego meczu Energi Czarnych ze Stelemtem (wideo) - Głos Pomorza