Jakub Guder
Jakub Guder
od 16 lat
ŚLĄSK WROCŁAW - HAMBURG TOWERS 87:71 (wynik 8.12.2021 - EuroCup). Śląsk Wrocław przełamał się w europejskich pucharach. Wrocławianie po bardzo dobrym meczu pokonali w Orbicie drużynę Hamburg Towers 87:71. To pierwsza wygrana podopiecznych Andreja Urlepa w tych rozgrywkach.

ŚLĄSK WROCŁAW - HAMBURG TOWERS 87:71 (wynik 8.12.2021 - EuroCup)

To był od początku, do końca bardzo dobry mecz koszykarzy Śląska Wrocław, którzy przewagę zdobyli już w pierwszych minutach tego spotkania wychodząc na prowadzenie 9:3. Dobrze od początku grał Aleksander Dziewa, który dość szybko rzucił sześć punktów. Niemcy jednak szybko wyrównali (14:14). Na szczęście końcówka należała do WKS-u, który pierwszą kwartę wygrał 18:14.

W drugiej kwarcie Hamburg trzymał się do wyniku 25:21 dla gospodarzy, ale potem miejscowi odskoczyli w dużej mierze za sprawą Kodiego Justice'a, który świetnie rzucał za trzy. W przerwie Śląsk prowadził już 47:33.

Obraz gry nie zmienił się w kwarcie trzeciej - kontrola, cały czas mniej więcej 10 oczek przewagi, dobra gra na tablicach. Przed ostatnią częścią podopieczni Urlepa mieli 13 punktów więcej.

Hamburg Towers wygrało ostatnią kwartę, ale tylko dlatego, że w drużynie WKS-u nastąpiło chyba pewne rozprężenie. Trudno się jednak dziwić, skoro na niespełna pięć minut przed końcem gospodarze mieli już 25 punktów przewagi (81:56). Niemiecka ekipa dopiero w końcówce odrobiła część strat (87:71).

- Z pewnością kluczowa była defensywa. Wykonaliśmy naprawdę dobrą robotę przy ich najlepszych strzelcach. Niestety w pierwszej kwarcie Homesley dostał kilka "otwartych" strzałów i to wykorzystał. Poza tym jestem bardzo zadowolony z obrony, trochę mniej z ofensywy, chociaż zdobyliśmy dużo punktów. Pospieszyliśmy się z niektórymi rzutami, niektóre były wymuszony. Powinniśmy być bardziej cierpliwi - powiedział po meczu Urlep.
- Gratulacje dla chłopaków. Wykonali niewiarygodną pracę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bo w końcu odnieśliśmy zwycięstwo - dodał Słoweniec.

Ofensywa Śląska opierała się w tym meczu na trójce Trice, Justice, Dziewa - łącznie zdobyli aż 51 punktów. Wrocławianie wygrali też rywalizację na tablicach (48-38). Mieli też blisko 50-procentową skuteczność rzutów za trzy.

Po tej wygranej WKS awansował na ósme miejsce w tabeli. Ma taki sam bilans (1-5) jak Hamburg i Dolomiti Energia Trento.

Kolejny rywalem Wojskowych będzie Partizan Belgrad (wyjazd, 15.12).

ŚLĄSK WROCŁAW – HAMBURG TOWERS 87:71 (18:14, 29:19, 20:17, 20:21)

Śląsk: Trice 18, Dziewa 18, Justice 15, Kanter 9, Karolak 8, Ramljak 8, Kolenda 6, Gabiński 5, Meiers 0.
Towers: Hinrichs 16, Di Leo 14, Homesley 13, Brown 9, Kotsar 9, Hollatz 3, Christen 3, Brown 2, Edigin 2, McCallum 0, Meisner 0.

Pozostałe mecze kolejki:
Lokomotiw Kubań Krasnodar – Dolomiti Energia Trydent 97:95, Lietkabelis Poniewież – Joventut Badalona 87:77, MoraBanc Andora – Türk Telekom Ankara 98:75, Boulogne Metropolitans 92 – Partizan Belgrad 82:89