Śląsk – Promitheas: Dramat WKS-u. Nie da się być bliżej zwycięstwa... [ZDJĘCIA]

Dawid Foltyniewicz
Zła seria Śląska w europejskich pucharach trwa w najlepsze. Wrocławski zespół w 5. kolejce 7DAYS EuroCupu przegrał w Hali Orbita z greckim Promitheasem Patras 76:78, choć po trzeciej kwarcie prowadził 62:50! O porażce mistrzów Polski zadecydowała zwłaszcza postawa Jeremiaha Martina w końcówce spotkania. Amerykanin często uciekał się do indywidualnych akcji, co kończyło się stratą piłki lub niecelnym rzutem. Rywale pewnie wypunktowywali błędy gospodarzy i w ostatnich sekundach przesądzili o swoim zwycięstwie.

Trzy pierwsze kwarty mogły napawać optymizmem wrocławskich kibiców. To przyjezdni cały czas musieli gonić wynik, a przed ostatnią „ćwiartką” Śląsk prowadził 62:50. W ostatnich minutach gra gospodarzy całkowicie się posypała, a w kluczowych sytuacjach Jeremiah Martin pudłował na potęgę. WKS w ostatnich fragmentach prowadził 76:72, ale „trójki” Joe Younga i Anthony'ego Cowana (na sekundę przed końcową syreną) przesądziły o wygranej Greków.

Kibice żyją obecnie mundialem, natomiast prezesi szykują się do zimowego okienka transferowego. Sprzedaż najbardziej wartościowych zawodników może w znaczącym stopniu podreperować klubowy budżet. Zobaczcie, na których piłkarzach może zarobić najwięcej Śląsk Wrocław.DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK

Na tych piłkarzach Śląsk może zarobić najwięcej [TOP WARTOŚCI]

Najskuteczniejszym koszykarzem w drużynie Śląska był Martin z 17 punktami na koncie. Jego skuteczność mocno jednak szwankowała. Amerykanin rzucił jedynie 7 na 19 rzutów z gry. Śląsk natomiast po 5 meczach w tym sezonie 7DAYS EuroCupu ma na koncie komplet porażek.

WKS Śląsk Wrocław – ASP Promitheas Patras 76:78 (18:14, 24:19, 20:17, 14:28)
Śląsk: Jeremiah Martin 17, Aleksander Dziewa 14 (11 zb), Conor Morgan 13, Daniel Gołębiowski 8, Łukasz Kolenda 6, Jakub Nizioł 6, Szymon Tomczak 6, Artsiom Parakhouski 4, Kodi Justice 2.
Promitheas: Joe Young 20, Arnoldas Kulboka 19 (12 zb), Nikolaos Gkikas 10, Anthony Cowan 9, Nemanja Dangubić 7, Georgios Tanoulis 7, Vassilis Mouratos 4, George Conditt 2, Michalis Tsairelis 0, Dimitrios Kaklamanakis 0, Trevis Simpson 0.