Śląsk Wrocław - Sandecja 1:0 [WYNIK, RELACJA, BRAMKI, SKRÓT 15.04.2018]

Jakub Guder
Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz 1:0 [WYNIK, RELACJA, BRAMKI, SKRÓT 15.04.2018]. Śląsk Wrocław wreszcie się przełamał! Śląsk wygrał 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. to pierwsze zwycięstwo WKS-u w tym sezonie. Łatwo jednak nie było, bo przez 20 min wrocławianie grali bez wyrzuconego za kartki Sito Riery.

Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)

Bramki:
1:0 Cholewiak 1’ (asysta: Kosecki)
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)
Widzów: 6245

Śląsk: Słowik - Dankowski, Celeban, Tarasovs, Cholewiak - Augusto, Chrapek (69. Vacek), Koseckil (90+2 Piech), Rieralll, Pich (88. Srnić) - Robak. Trener: Tadeusz Pawłowski.

Sandecja: Gliwa - Benga, Szufryn, Krachunovl (75. Małkowskil), Bartos Kasprzak, Trochim (67. Cetnarski), Mraz (46. Brzyski), Ksionz, Kolew, Sovsić. Trener: Kazimierz Moskal. Żółtą kartką ukarany został także rezerwowy Baranl

Plagi egipskie nadal prześladują Śląsk Wrocław. Tym razem spadły na Tima Riedera, który nie był w niedzielę zdolny do gry. Nie było też Mateusza Lewandowskiego czy Mariusza Pawelca, więc znów Tadeusz Pawłowski musiał szyć w defensywie.

Szybko się to wszystko zaczęło, bo gospodarze potrzebowali niecałych 50 sekund, by wyjść na prowadzenie. Było w tej akcji jednak więcej przypadku, niż misternego planu. Najpierw źle wypuczony przy linii został Jakub Kosecki, ale jakimś cudem wyłuskał piłkę spod nóg obrońcy i zagrał na linię pola karnego. Tam w piłkę nie trafił Michał Chrapek. Ta potoczyła się dalej, nabiegł na nią Mateusz Cholewiak i huknął z dystansu tak, że Michał Gliwa nie miał szans. Gol - stadiony świata, gdyby nie to, że poprzedzony prostymi pomyłkami.

Sandacja się nie cofnęła, bo patrząc na formę obu drużyn, to tylko w kiepskiej formie Śląska mogła upatrywać swoich szans na jakieś zwycięstwo w tym sezonie. Jeśli jednak stwarzała już jakieś groźne sytuacje, to głównie za sprawą Pavlo Ksionza, który potrafił założyć siatkę Augusto, a potem przymierzyć pod poprzeczkę tak, że Jakub Słowik musiał nieźle się wykazać.

Groźniej było jednak, gdy Wojciech Trochim świetnie wypatrzył Damira Sovsicia. A że w tym czasie Igors Tarasovs zajmował się zupełnie czymś innym, to Chorwat miał bardzo dużo miejsca. Na szczęście jego strzał zatrzymał się na słupku.

Koniec końców - gdy Piotr Lasyk zaprosił wszystkich na przerwę - to Sandecja miała tylko jeden celny strzał na bramkę. Tymczasem w pierwszych trzech kwadransach gole dla WKS-u mogli zdobyć jeszcze Kamil Dankowski (dobra próba z dystansu) i Jakub Kosecki, który przebiegł sam pół boiska, lecz jego uderzenie obronił Gliwa.

W drugiej połowie Sandecja wyglądała jeszcze gorzej, a WKS - choć nie za wszelką cenę - to jednak szukał drugiej bramki. W 69 min sędzia Lasyk z pomocą VAR-u sprawdzał, czy miejscowym nie należy się rzut karny, lecz ostatecznie nie dopatrzył się faulu na Chrapku.

Niestety sielankę przerwał Sito Riera, który mając już żółtą kartkę bezsensownie wyciął rywala, zobaczył drugie upomnienie i wyleciał z boiska. A chwilę wcześniej mogło być po meczu, bo piłkę na głowie miał Celeban...

Drużyna z Nowego Sącza zwietrzyła swoją szansę: przez kilka minut zrobiła więcej, niż wcześniej przez ponad godzinę gry. WKS się cofnął i czekał na kontrataki. Na szczęście goście pod bramką byli bardzo nieporadni, a gdy już strzelali, to na posterunku był Słowik.

Nerwowo było do ostatnich minut, lecz tym razem szczęście sprzyjało drużynie Tadeusza Pawłowskiego, który wygrał swój pierwszy mecz odkąd ponownie został trenerem Śląska Wrocław.

ŚLĄSK SANDECJA WYNIK RELACJA 15.04.2018 ŚLĄSK SANDECJA SKRÓT BRAMKI RELACJA WYNIK EKSTRAKLASA 2018 STADION WROCŁAW ŚLĄSK SANDECJA TRANSMISJA NA ŻYWO 15.04.2018 MECZ ŚLĄSK SANDECJA NA ŻYWO W TELEWIZJI, ŚLĄSK SANDECJA EKSTRAKLASA 2018 GDZIE DARMOWY STREAM ONLINE W INTERNECIE ŚLĄSK SANDECJA LOTTO EKSTRAKLASA 2018 ŚLĄSK WROCŁAW SANDECJA ZAPOWIEDŹ 2018 GDZIE OGLĄDAĆ ŚLĄSK SANDECJA RUNDA FINAŁOWA GRUPA SPADKOWA 2018

Materiał oryginalny: Śląsk Wrocław - Sandecja 1:0 [WYNIK, RELACJA, BRAMKI, SKRÓT 15.04.2018] - Gazeta Wrocławska