Jakub Guder
Jakub Guder
Paweł Relikowski
ŚLĄSK WROCŁAW - STAL MIELEC 2:1 (27.11.2021 - ekstraklasa - skrót, gole, bramki). Śląsk Wrocław przez pół meczu grał w osłabieniu, ale pokazał charakter i pokonał beniaminka Stal Mielec.

Długo nie był to piękny mecz, ale końcówka okazała się bardzo ciekawa. Ostatecznie Śląsk Wrocław wygrał ze Stalą Mielec 2:1, czym przerwał serię siedmiu spotkań bez porażki beniaminka.

Wrocławianie od końcówki drugiej połowy grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę dostał wówczas Konrad Poprawa, który wreszcie otrzymał szansę w pierwszym składzie. Był wysunięty bardzo wysoko i zatrzymał ręką piłkę, z którą sam na sam przed bramkarza zabrałby się Mateusz Mak. Sędzia Stefański najpierw pokazał mu żółty kartonik, ale po videoweryfikacji zmienił kolor na czerwony. Paradoksalnie - do tego momentu Poprawa grał całkiem dobrze.

- Zasłużył na szansę poprzez pracę na treningach i komunikację z zespołem. Nie mogłem go dłużej trzymać na ławce rezerwowych. Wyróżniał się też w zespole rezerw - powiedział po meczu Jacek Magiera. Stal zaraz po wyrzuceniu Poprawy strzeliła bramkę, ale Hinokio pomagał sobie przy przyjęciu piłki ręką.

W przerwie wrocławski szkoleniowiec dokonał dwóch zmian. Na boisku nie wrócił już Caye Quintana, który został wybrany na następcę pauzującego za kartki w tym meczu Exposito. Znów jednak okazał się kiepskim zmiennikiem. - Quintana został sprowadzony, żeby mieć liczby. Nie jest młodym zawodnikiem, to on powinien uczyć innych. Powinniśmy oczekiwać od niego więcej - stwierdził jasno Magiera.

Dwójka nowych - Lewkot i Pich - szybko dała impuls drużynie i z czasem nie widać już było, kto we Wrocławiu gra w pełnym składzie.

W 57 min na indywidualną akcję i strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Praszelik, który wrócił do składu po kontuzji. W tym jednak przypadku dużym kunsztem popisał się bramkarz Rafał Strączek. W odpowiedzi przed znakomitą okazją stanął Mak, ale nie trafił czysto w piłkę, która spadła mu na nogę kilka metrów przed bramką.

Prowadzenie miejscowym dał wspomniany Praszelik. Znów strzał z dystansu, ale piłka jeszcze odbiła się od interweniującego Matrasa i spadła za kołnierz bramkarzowi. Po chwili wyrównał Czorbadżijski, który skorzystał o ogromnego błędu Putnickiego. Słowak nie minął się z piłką i obrońca Stali musiał trafić. Na szczęście minutę później do siatki trafił po drużynowej akcji Schwarz. Stal próbowała atakować, ale nie miała z przodu argumentów. Nie grał przecież Fabian Piasecki, a z ławki wszedł Kolew, który wirtuozem nie jest.

Styl wygranej przecięty, ale po zwycięstwie w dziesiątkę mental poszedł pewnie do góry. Tego z pewnością potrzebowała ta drużyna.

Śląsk Wrocław - Stal Mielec 2:1 (0:0)