Śląska Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 Igor Angulo nie strzelił...

Śląska Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 Igor Angulo nie strzelił karnego TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Zabrzanie bez kapitana, ale z Żurkowskim

1 1 połowa

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego głową wykańczał Tarasovs. Piłka mija bramkę a sędzia kończy spotkanie, remis!

• Długie podanie do Angulo pada łupem Słowika.

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Dobra interwencja Wieteski, przerwana akcja Lewandowskiego na lewym skrzydle Śląska, aut dla gospodarzy.

• Druga zmiana w Górniku. Adam Wolniewicz zastępuje Damiana Kądziora.

• Z dystansu strzelał Kurzawa. Bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Jakub Słowik broni strzał Igora Angulo z rzutu karnego!

• Rzut karny dla Górnika! Wydaje się, że zagranie ręką Robaka jednak było celowe!

• Trwa weryfikacja wideo. Czy sędzia podyktuje rzut karny za kontakt ręki Marcina Robaka z piłką?

• Ostry atak Augusto na Żurkowskim. Żółta kartka dla Portugalczyka.

• Kurzawa chciał umieścić piłkę za kołnierzem Słowika, ale bramkarz Śląska zdołał przenieść piłkę nad bramkę!

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Tarasovs zastępuje Vacka.

• Górnik zamknął rywali we własnym polu karnym. Rzut rożny dla gości.

• Loska pewnie wyłapuje dośrodkowanie Piecha z prawej strony.

• Pierwsza zmiana w Górniku. Marcin Urynowicz zastępuje Łukasza Wolsztyńskiego.

• Żółtą kartką upomniany został Tim Rieder.

• Udany powrót Vacka, który odebrał piłkę Wolsztyńskiemu.

• Mecz na stadionie ogląda 9960 widzów.

• Za głębokie dośrodkowanie Kądziora z prawej strony Górnika. Piłka w rękach Słowika.

• Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Robak.

• Z powietrza prawą nogą strzelał Angulo, ale pomimo czystej sytuacji nie potrafił pokonać bramkarza Śląska! Świetna interwencja Słowika!

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Rafał Kurzawa, a w walce o piłkę ucierpiał Piotr Celeban.

• REMIS! Arkadiusz Piech głową umieszcza piłkę w siatce po dośrodkowaniu Riery!

• Znakomita szansa Górnika! Goście ruszyli z kontratakiem i po podaniu Angulo w sytuacji sam na sam znalazł się Szymon Żurkowski, który włożył mnóstwo sił w sprint i siłę uderzenia, jednak piłka poszybowała nad bramką!

• Słowik bez problemów wyłapuje dośrodkowanie Kądziora z lewego skrzydła Górnika.

• Angulo nieudanie próbował przelobować Słowika po błędzie Celebana.

• Zablokowane uderzenie Angulo po dośrodkowaniu z lewej strony. Korner dla Górnika.

• Wydawało się że Wolsztyński urwał się na prawym skrzydle i dośrodkuje, ale w ostatniej chwili piłkę wybił mu Lewandowski.

• Żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem otrzymał Arkadiusz Piech.

• Wolsztyński próbowal strzału zza pola karnego, ale trafił w obrońców.

• Paweł Bochniewicz walczył w polu karnym o piłkę ze Słowikiem, jednak faulował przy tym interweniującego bramkarza Śląska.

• Nic nie wyszło z rzutu rożnego, Śląsk ruszał z kontratakiem, jednak został szybko zatrzymany przez Żurkowskiego.

• Wolsztyński wywalczył rzut rożny z prawej strony. Do piłki podchodzi już Kurzawa.

• Pierwsza akcja Śląska w tym meczu! Na lewym skrzydle Robak poczekał na kolegów, oddał piłkę do Riery, który dośrodkował na głowę Piecha, jednak strzał tego ostatniego przeleciał wysoko nad bramką.

• Rozpoczęła się druga połowa!

• ...a w miejsce Michała Chrapka pojawi się Sito Riera.

• Śląsk drugą połowę rozpocznie z dwiema zmianami. Na boisko po przerwie nie wróci Łyszczarz, którego zastąpił Piech...

• "Musimy się wziąć w garść, możemy dać więcej z siebie" - te słowa Adriana Łyszczarza w wywiadzie dla Canal+ najlepiej odzwierciedlają postawę Śląska. Nowy-stary trener gospodarzy, Tadeusz Pawłowski, ma kwadrans na niezbędne korekty.

• Na przerwę z prowadzeniem schodzi Górnik - i jest to prowadzenie zdecydowanie zasłużone, goście dużo lepiej operują piłką i nieco zaskakuje wyrównana (50-50) statystyka posiadania piłki. Co prawda asysta Angulo przy golu Koja była nieco przypadkowa, bo zdaje się że Hiszpan raczej uderzał, ale i później piłkarze Marcina Brosza stworzyli sobie doskonałe sytuacje do podwyższenia wyniku. Dzięki postawie Górnika mecz ogląda się naprawdę przyjemnie.

• Minęła doliczona minuta, sędzia kończy pierwszą połowę.

• Wolsztyński próbował dryblować między trójką obrońców na granicy pola karnego, ale przegrał ten pojedynek.

• Znakomita szansa dla Górnika! Kurzawa posłał doskonałe prostopadłe podanie do Angulo, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem! Poprawiał jeszcze Wolsztyński, ale jego uderzenie było nieprzygotowane i wyłapane przez Słowika!

• Kurzawa bardzo dobrze dośrodkował, piłka dochodziła do bramki, ale we własnym polu karnym skutecznie interweniował głową Marcin Robak.

• Rieder fauluje Kądziora w bocznym sektorze boiska. Kurzawa może zagrać dochodzące dośrodkowanie.

• Niedokładne podanie Słowika do Lewandowskiego, Górnik otrzymuje aut na połowie Śląska.

• Na spalonym Łyszczarz.

• Angulo dośrodkował w kierunku Wolsztyńskiego, ale ten w polu karnym przegrał powietrzny pojedynek z Celebanem.

• Z autu w pole karne piłkę wrzucał Kurzawa, a ciekawe uderzenie, na raty oddał Wieteska, jednak nie znalazł drogi do bramki. Korner dla gości.

• Twarde starcie Riedera i Żurkowskiego, piłkarze leżą na boisku, ale będą w stanie kontynuować grę.

• Wieteska walczył z Vackiem o piłkę wybijaną przez obrońców Śląska. Gracz Górnika faulował.

• Wieteska przecina długie prostopadłe podanie na lewym skrzydle.

• Trwa napór Górnika, goście atakują głównie lewą stroną boiska.

• Z prawego skrzydła dośrodkowywał Wieteska, ale w polu karnym piłkę sięgnął Pawelec, który wyekspediował ją poza "szesnastkę".

• Z dystansu strzelał Żurkowski, ale trafił tylko w rywala.

• Obrońca Śląska wślizgiem przecina prostopadłe podanie Wolsztyńskiego do Angulo.

• Tym razem na spalonym był Marcin Robak.

• Na spalonym Kamil Vacek.

• Angulo efektownie oddał piłkę na skrzydło do Żurkowskiego, ale dośrodkowanie młodego Polaka było niedokładne.

• Kolejne długie podanie dochodzi do Angulo, ten zrobił sobie miejsce i uderzył lewą nogą zza pola karnego, minimalnie niecelnie!

• Wracający do defensywy Pawelec fauluje Kurzawę w okolicach linii środkowej.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego pada łupem Słowika, który natychmiast zdecydował się na długie podanie, jednak robi to niedokładnie i piłka wraca w posiadanie Górnika.

• Wolsztyński przed polem karnym strącił piłkę do Angulo, ten wszedł w pole karne i strzelił, jednak górą był bramkarz gospodarzy!

• Próba długiego podania do Angulo, jednak piłka została uderzona zbyt mocno i padła łupem bramkarza.

• W polu karnym Śląska piłka spadła pod nogi Wieteski, ale jego strzał z bliskiej odległości wylądował w rękawicach Słowika.

• Pawelec we własnym polu karnym wybija dośrodkowanie z lewego skrzydła Górnika.

• Powinno być 2:0! Żurkowski zagrał za plecy obrońców, do piłki dopadł Angulo, wpadł w pole karne i wycofał futbolówkę w kierunku Wolsztyńskiego i Kądziora! Strzelał ten drugi, jednak chybił w doskonałej sytuacji, piłka przeleciała nad bramką!

• Sędzia początkowo nie uznał trafienia, dopatrując się spalonego, jednak po weryfikacji gol został zaliczony!

• Rzut rożny dla Górnika i piłka ląduje w siatce! Angulo sprytnie zagrał dośrodkowaną piłkę na dalszy słupek, a tam do bramki wepchnął ją Koj! Trwa weryfikacja wideo!

• Z lewej strony dośrodkowywał Kurzawa, ale dopadło do niego dwóch obrońców, którzy zablokowali piłkę.

• Łyszczarz uderzał z rzutu wolnego, jednak piłka trafiła w mur.

• Chrapek faulowany ok. 35 metrów od bramki Górnika. Będzie dobra okazja do dośrodkowania.

• Kurzawa nieźle dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale dobrą interwencję na przedpolu miał Jakub Słowik.

• Nie minęło 20 sekund a świetnym prostopadłym podaniem popisał się Kurzawa, jednak Angulo był na spalonym.

• Piłkarze Górnika rozpoczęli mecz!

• Piłkarze wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Na arenie Euro 2012 jest dużo wolnych miejsc...

• Przed meczem pamiątkową koszulkę za 300 meczów w Śląsku otrzymał stopera Piotr Celeban:

• - Wiem, że to wielkie wyzwanie. Poprzednim razem byłem trenerem Śląska przez 22 miesiące. To dużo - było blisko dwóch lat. Teraz chciałbym pobić ten rekord i myślę, że mi się uda - powiedział Tadeusz Pawłowski na prezentacji.

• Sektor kibiców Górnika:

• Śląsk w tym roku nie zdobył nawet punktu. Najpierw przegrał z Cracovią (1:2), potem z Legią (1:4). Jest na dziesiątym miejscu ze stratą sześciu punktów do ósmego Zagłębia Lubin.

• W sektorze gości zasiądzie dziś aż 2400 kibiców Górnika. Nie jest to tak imponująca liczba jak wczorajsze 14 tys. fanów TSV 1860 Monachium, ale w naszych realiach i tak robi wrażenie. Możemy ją np. zestawić z widownią na spotkaniu Termalica - Sandecja (1658) albo Cracovia - Legia (2152).

• Do składu wrocławian wraca Marcin Robak. Od początku zagra także Adrian Łyszczarz. Nie ma szczególnych zmian w drużynie gości. Odnotować warto za to obecność na ławce 17-letniego Bartosza Bartczuka (rocznik 2000). Być może zadebiutuje.

• Niecałe pół godziny pozostało do początku meczu w słonecznym, choć mroźnym Wrocławiu. Śląsk z nowym-starym trenerem spróbuje wygrać z Górnikiem, który tydzień temu "zwolnił" Macieja Bartoszka z Termaliki.

Zdjęcie autora materiału

Jacek Sroka

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Śląska Wrocław - Górnik Zabrze TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIKŁukasz Wolsztyński w tym roku strzelał gole w każdym meczu Górnika. Czy we Wrocławiu podtrzyma

Śląska Wrocław - Górnik Zabrze TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Łukasz Wolsztyński w tym roku strzelał gole w każdym meczu Górnika. Czy we Wrocławiu podtrzyma dobrą passę? ©fot. Arkadiusz Gola

Śląska Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK W 7. min. na 0:1 strzelił Michał Koj. Sędziowie jego bramkę oglądali na powtórkach, wykorzystując system VAR. W 66. min. wyrównał Arkadiusz Piech. W końcówce spotkania Górnik Zabrze mógł zdobyć drugą bramkę, ale Igor Angulo nie strzelił rzutu karnego. Mecz Śląsk – Górnik transmitować będzie Canal+. Tutaj możesz śledzić relację live.

Śląska Wrocław - Górnik Zabrze TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

To będzie trzecie podejście Pawłowskiego do funkcji trenera Śląska. 65-letni szkoleniowiec prowadził wrocławian najpierw w roku 1992, a później w sezonie 2014/15. Teraz zajął miejsce zwolnionego Jana Urbana. Jako były zawodnik tej drużyny ciszy się wielką sympatią kibiców Śląska. Pawłowski już zapowiedział, że w drużynie, która w tym roku przegrała obydwa spotkania, zajdą zmiany.
Do gry wrócą Marcin Robak i Igors Tarasovs, którzy ostatnio leczyli kontuzje oraz pauzujący za kartki Arkadiusz Piech. Na Robaka piłkarze Górnika muszą szczególnie uważać, bo to właśnie ten zawodnik strzelił obydwie bramki dla wrocławian w jesiennym meczu tych drużyn w Zabrzu zakończonym remisem 2:2.

Śląska Wrocław - Górnik Zabrze NA ŻYWO

Podopiecznych trenera Marcina Brosza wspierać będzie we Wrocławiu blisko 2,5 tysiąca kibiców. Górnik strzelił najwięcej bramek na wyjazdach ze wszystkich drużyn – 18 i fani wierzą, że w meczu ze Śląskiem też zobaczą gole zabrzan. Dwa ostatnie wyjazdowe potyczki Górnika zakończyły się porażkami, więc najwyższa pora na przełamanie. Bilans zabrzan na obcych boiskach to cztery zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. We Wrocławiu Górnik zagra bez swojego kapitana Szymona Matuszka, który pauzuje za kartki. Do składu wraca za to Szymon Żurkowski

Śląska Wrocław - Górnik Zabrze WYNIK

Dzisiejsza konfrontacja będzie 74 meczem Śląska z Górnikiem. Z dotychczasowych 73 potyczek zabrzanie wygrali 29, 23 razy padł remis, a 21-krotnie triumfowali wrocławianie. Bilans bramkowy 107:86 dla Górnika. Ostatni raz zabrzanie wygrali we Wrocławiu w 2002 r., gdy obydwa zespoły rywalizowały w grupie spadkowej.