Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1. Drużyna z Suwałk coraz bliżej siódmego miejsca ZDJĘCIA

Wiktoria Żesławska
Zawiercianie przegrywają 1:3 na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Aluron CMC Warta Zawiercie
W piątek 2 kwietnia w hali w Suwałkach odbył się mecz o siódme miejsce siatkarskiej PlusLigi. Walkę stoczyły drużyny Ślepsk Malow Suwałki z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Drużyna gości nie podołała dobrej grze zawodników z Suwałk. Gospodarze zwyciężyli 3:1 i są znacznie bliżej 7. miejsca. Rewanż w Zawierciu odbędzie się w czwartek 8 kwietnia. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie.

Pierwszy set dla gości

W innym składzie niż przez większość sezonu, do tego spotkania wyszło Zawiercie. Grzegorz Bociek pokazywał się od najlepszej strony, punktując zawodników Suwałk skutecznym atakiem. W tym secie był bezbłędny. Belgijski przyjmujący Kevin Klinkenberg punktował po stronie Suwałk. Pierwszą większą przewagę osiągnął Aluron przy wyniku 14:10. Suwałki zdołały jeszcze dogonić Zawiercie po dobrej akcji Cezarego Sapińskiego. Przewaga stopniała przy końcówce seta i drużyny walczyły o każdy punkt. Pierwsza piłka setowa dla Zawiercia nie była ostatnia - Challenge wykazał błąd Marcina Kani. Suwałki nie dawały za wygrana, trzecia piłka setowa znów została obroniona. Asem serwisowym seta zakończył Paweł Halaba z wynikiem 28:26.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie

Drugi set wygrywają gospodarze

Od ważnych dla Suwałk punktów seta zaczął Bartłomiej Bołądź. Gospodarze szybko osiągnęli trzy punkty przewagi, przede wszystkim skutecznym atakiem. Suwałki lepiej wyglądały także w obronie. Przewaga gospodarzy zwiększała się już nawet do pięciu oczek. Skuteczności brakowało nawet Malinowskiemu, który pojawiał się za Boćka. Trudne piłki nie były jednak zaskoczeniem dla Krzysztofa Andrzejewskiego, który w tym sezonie nie pojawiał się na boisku. Gospodarze zakończyli seta 25:18 wypracowując remis.

Suwałki coraz bliżej wygranej

Sapiński skutecznie punktował po stronie Ślepska. Gospodarze znów szybko doprowadzili do przewagi. Blokowi ulegał nawet Bociek. Po stronie Suwałk piłki kończył Bołądź zarówno na podwójnym bloku, jak i dzięki asom serwisowym. Malina zaczął nadrabiać punkty dla Zawiercia i przewaga slepska zaczęła się kurczyć. Przy końcu seta skurczyła się także skuteczność Zawiercia, dwie nieudane piłki Kani. Skutecznie za to atakował Marcin Waliński po drugiej stronie siatki. Gospodarze wygrali seta 25:21.

Zawodnicy z Suwałk o krok od 7. miejsca

Cztery punkty przewagi na początku seta należały do Suwałk, między innymi dzięki świetnej grze Sapińskiego. Zatrzymany Bołądź przybliżył Zawiercie do remisu. Nie potrwało to długo, Suwałki znów prowadziły tym razem o osiem oczek. Punktował świetnie Marcin Waliński. Pojawiały się błędy po stronie Zawiercia. Nie dogonili już gospodarzy i set zakończył się wynikiem 25:19.

MVP: Paweł Filipowicz

Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (26:28, 25:18, 25:21, 25:19)

Ślepsk: Waliński, Klinkenberg, Bołądź, Takvam, Sapiński, Tuaniga, Filipowicz,Szwaradzki,Warda Rudzewicz

[b]Aluron: Gjorgiew, Kania, Bociek, Flavio, Halaba, Muagututia, Andrzejewski, Niemiec, Malinowski, Cavanna