Sokół Kleczew lepszy w derbach, pogrom w Skalmierzycach i pierwsza porażka Unii Swarzędz w trzeciej lidze

Maksymilian Dyśko
Unia Swarzędz doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Przegrała u siebie z rezerwami Pogoni Szczecin (1:2) Jan Piechota
W środę w III lidze rozegrano mecze w ramach trzeciej kolejki. Olimpia Grudziądz prowadzi w tabeli z kompletem zwycięstw. W naszej ocenie do najciekawszej konfrontacji doszło pomiędzy Unią Swarzędz a rezerwami Pogoni Szczecin. Trzy dni temu klub z Swarzędza obchodził 101 urodziny i w spotkaniu z portowcami, zawodnicy Unii chcieli sprawić prezent swoim kibicom.

UNIA SWARZĘDZ – POGOŃ II SZCZECIN (1:2)

Od początku spotkania podopieczni Tomasza Bekasa wyszli bardzo skoncentrowani i pewni siebie. W 15 min. defensywa Pogoni Szczecin została poddana próbie i dała się zaskoczyć, ponieważ kapitan Unii – Filip Soboń otworzył wynik spotkania i gospodarze prowadzili już 1:0. Po straconej bramce goście zaczęli napierać. Przeważali, byli częściej przy piłce i do przerwy wykonali aż 6 rzutów rożnych. Portowcom zabrakło jednak precyzji i po 45 min. zawodnicy Unii schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.
Po przerwie goście za wszelką cenę chcieli wyrównać stan spotkania. Częste ataki portowców przyniosły owoce w postaci bramki. W 50 min. doświadczony obrońca Pogoni Wojciech Lisowski pokonał bramkarza niebisko-białych Mateusza Kustosza. Po strzelonej bramce obie drużyny wymieniały się ciosami, lecz to portowcy byli bliżej strzelenia następnej. W 81 min. spotkania 21-letni Błażej Starzycki strzelił drugą bramkę dla gości. Od 88 minuty, spotkanie się zaostrzyło i arbiter pokazał 5 żółtych kartek. Po meczu pełnym walki i zaangażowania zawodnikom Unii zabrakło szczęścia do osiągnięcia chociażby remisu. Wynik nie uległ już zmianie (1:2).

JAROTA JAROCIN – UNIA JANIKOWO (1:1)

Kolejnym domowym spotkaniem wielkopolskiego zespołu była rywalizacja pomiędzy Jarotą Jarocin a Unią Janikowo. Po dziesięciu minutach spotkania to goście lepiej weszli w mecz, którzy częściej przebywali z piłką na połowie jarocińskiej drużyny. W 38 min. zawodnik Unii, Adam Kujawski trafił do bramki i do przerwy było 0:1.
Jarota przebudził się i w 50 min. spotkania było bardzo blisko wyrównania! Michał Marszałkiewicz uderzył głową, ale świetną interwencją popisał się Gracjan Fabiszewski. 7 min. później zawodnicy Jaroty krótko rozegrali rzut wolny i Krzysztof Bartoszak w sytuacji sam na sam nie pomylił się. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie (1:1).

POGOŃ NOWE SKLAMIERZYCE – ZAWISZA BYDGOSZCZ (0:4)

Równolegle Pogoń Nowe Skalmierzyce podejmowała Zawiszę Bydgoszcz. Goście od początku byli bardziej aktywni. W 36 min. arbiter podyktował rzut karny dla bydgoskiej drużyny. Do piłki podszedł Adam Paliwoda i na raty pokonał bramkarza Pogoni Adama Wasiluka. Przed przerwą, żółtą kartką ukarany został Wojtek Mielcarek, pomocnik Zawiszy.
W drugiej połowie obrońcy ze Skalmierzyc zostali w szatni i Zawisza wymierzył dwa szybkie ciosy. W 53 min. Piotr Okuniewicz podwyższył wynik. Rozpędzony Zawisza dwie min. później przeprowadził kolejny atak i tym razem do sieci trafił Mateusz Oczkowski. W 85 min. Medi Dahms dopełnił formalności i golkiper gospodarzy skapitulował po raz czwarty. Spotkanie zakończyło się porażką Pogoni Nowe Skalmierzyce (0:4).

SOKÓŁ KLECZEW – POLONIA ŚRODA (1:0)

Na deser przygotowaliśmy dla Państwa relację z derbów wielkopolski pomiędzy Sokołem Kleczew a Polonią Środa Wielkopolska. Obie drużyny chciały za wszelką cenę zdobyć komplet punktów, ponieważ przed spotkaniem miały po jednym zwycięstwie oraz jednej porażce. Rywalizacja od początku była bardzo zacięta. W 31 min. do bramki trafił zawodnik gospodarzy Emanuel Mikołajczyk i Sokół Kleczew był lepszy do przerwy o jedną bramkę.
W drugiej części spotkania do głosu doszli goście. W 47 min. kapitalnym zagraniem popisał się Nowak, który dośrodkował futbolówkę na głowę Drame. Po jego uderzeniu, piłka trafiła w poprzeczkę. Cztery minuty później ponownie Drame pojawił się w polu karnym, lecz jego strzał był mało precyzyjny i zabrakło szczęścia, aby wyrównać stan spotkania. W 53 min. Polonia grała już w „10”. Od tego momentu gospodarze zaczęli ponownie nacierać na bramkę gości, lecz nie przyniosło to większego rezultatu, pomimo kolejnej czerwonej kartki dla zespołu gości, którą otrzymał Bartkowiak w 89 min. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy (1:0).

Wyniki trzeciej kolejki III ligi.
Świt Skolwin - Gedania Gdańsk 1:1 (Patryk Paczuk 83 - Filip Sosnowski 81)
Jarota Jarocin - Unia Janikowo 1:1 (Krzysztof Bartoszak 57 - Adam Kujawski 38)
Pogoń Nowe Skalmierzyce - Zawisza Bydgoszcz 0:4 (Adam Paliwoda 35, Piotr Okuniewicz 53, Mateusz Oczkowski 55, Medard Dahms 86)
Unia Swarzędz - Pogoń II Szczecin 1:2 (Filip Soboń 15 - Wojciech Lisowski 50, Błażej Starzycki 81)
Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański 0:1 (Konrad Kleinschmidt 20)
Unia Solec Kujawski - Olimpia Grudziądz 0:4 (Patryk Winsztal 9, 24, Sebastian Rogala 32, Denis Gojko 78)
Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (Emanuel Mikołajczyk 31)

Zapowiedź czwartej kolejki III ligi:

Zawisza Bydgoszcz - Unia Swarzędz, 20.08, godz.17.
Unia Janikowo - Pogoń Nowe Skalmierzyce, 20.08, godz.17.
Cartusia Kartuzy - Jarota Jarocin, 20.08, godz.16.
Polonia Środa Wielkopolska - Vineta Wolin, 20.08, godz.14.
Olimpia Grudziądz - Sokół Kleczew 21.08, godz.17.

Gdy w maju poznańscy kibice świętowali mistrzostwo Polski swojej drużyny, chyba nikt nie spodziewał się, że w tak krótkim czasie euforia zamieni się we frustrację. Jest ona spowodowana działaniami klubu, który albo działa po omacku, albo celowo robi wszystko, by fani znów obniżyli oczekiwania. Przeciętność, minimalizm i powtarzanie tych samych błędów. No właśnie, jakich? Oto siedem niezrozumiałych działań Kolejorza.

Było źle, jest źle i będzie źle. Siedem największych błędów ...