Sopot Beach Rugby. Tygrysica zaprasza na plażę

Sopot Beach Rugby. Tygrysica zaprasza na plażę

Adam Mauks

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Sopot Beach Rugby. Tygrysica zaprasza na plażę

©Fot. Karolina Misztal

Sopot Beach rugby to największy plażowy turniej rugby w Polsce i jeden z największych w Europie. W pierwszy weekend sierpnia warto pojawić się na sopockiej plaży.
Sopot Beach Rugby. Tygrysica zaprasza na plażę

©Fot. Karolina Misztal

Obsada turnieju jest już prawie zamknięta, ale Jarosław Hodura, główny organizator festiwalu rugby deklaruje, że ma jeszcze wolne miejsca w charytatywnej części turnieju „Hodura Cup” . Odbędzie się ona w niedziela 5 sierpnia przy molo w Sopocie (wejście na plażę nr 23 ). Start zaplanowano na godz. 12. - Ideą tego turnieju jest wsparcie Klaudii i Jakuba, dwóch młodych osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” Hodura.
Turniej jest dla amatorów z maksymalnie jednym lub jedną zawodniczką grającą obecnie lub kiedykolwiek w rugby. Drużyny będą 5- osobowe, a mecze będą trwać 2 razy po 3 minuty. Zapisać się będzie można nawet w dniu turnieju do godz.11.

Sopot Beach Rugby zacznie się w piątek 3 sierpnia i potrwa do niedzieli. To będą trzy dni z plażowym rugby, czyli odmianą zyskującą coraz większą popularność w miejscowościach nadmorskich z tradycjami rugby, czyli takimi jak choćby Sopot. Splendoru imprezie ma dodać obecność najlepszej polskiej pięściarki Ewy Piątkowskiej, która została Ambasadorką Sopot Beach Rugby.

- Przez trzy sezony grałam w rugby, także jako reprezentantka Polski. Mimo, że kilka lat temu postanowiłam porzucić tę dyscyplinę na rzecz kariery w boksie zawodowym, rugby jest mi cały czas bardzo bliskie - mówi Ewa „Tygrysica” Piątkowska. Rugby to wspaniała dyscyplina i chciałabym, żeby w Polsce zdobyła kiedyś taką popularność, jak w innych krajach. Pod względem atmosfery na turniejach - zarówno między zawodnikami, jak i na trybunach - niewiele sportów może się równać z rugby i cieszę się, że znowu będę mogła być tego częścią. Turniej Beach Rugby w Sopocie słynie ze świetnej organizacji i jest okazją do zainteresowania tą dyscypliną osób, które spędzają lato nad morzem. Trudno wyobrazić sobie przyjemniejsze okoliczności, niż plaża, morze i rugby. Zachęcam do spędzenia weekendu z jajowatą piłką - mówi Piątkowska.

Organizatorem turnieju jest: Fundacja Sportu i Rekreacji Edwada Hodury, partnerami: Gmina Miasta Sopotu, Fundacja Lotto, Oceanic, Delikatesy Mrozińscy, Żywiec Zdrój, Exclusive Sport, Kąpielisko Morskie Sopot, MOSiR w Sopocie , Sopocki Zdrój, Wielkie Stoły, Toi Toi Polska, Decathlon, Timemaster. Turniej SBR objęty jest patronatem honorowym prezydenta miasta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Trzy Wrzuty: Cenny punkt Arki i walka o zaufanie kibiców Lechii


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej