Sparingi: 12:0 - Wisła Płock rozbiła Cypryjczyków. Hattrick Ricardinho i Merebashviliego

AIP
Giorgi Merebashvili jest jednym z dwóch, obok Ricardinho, zdobywców hattricka w drugiej połowie meczu Wisły z Onissilosem Sotiras. Kaja Krasnodębska
Aż 12:0 Wisła Płock pokonała Onisilos Sotira, który na co dzień występuje w II lidze cypryjskiej. Klasyczne hattricki Giorgi Merebashviliego oraz Ricardinho, dwa gole Semira Stilicia, debiutanckie trafienia Justinasa Marazasa i Titasa Milasiusa.

Od 10 listopada Wisła Płock czekała na zwycięstwo. Sześć meczów bez wygranej w Lotto Ekstraklasie, porażka z Puszczą Niepołomice w Pucharze Polski i dwa remisy w premierowych dwóch sparingach 2019 roku. Podopieczni Kibu Vicuny nie potrafili wygrać z Pogonią Siedlce, nie umieli pokonać także rosyjskiego FK Ufa. Przełamanie nadeszło w czwartek, gdy pokonali występującego w drugiej lidze cypryjskiej Onisilos Sotira. Ten mecz nie mógł ułożyć się lepiej dla Nafciarzy - zwyciężyli go aż 12:0.

Wszystkie gole padły w odstępie nieco ponad godziny. Do 25. minuty utrzymywał się bowiem bezbramkowy remis. Nie było mowy o niespodziance. Po środowym sparingu, w czwartek hiszpański szkoleniowiec wystawił raczej rezerwowy skład. W bramce stanął Marcel Zapytowski, na boisku pojawili sie m.in. Riccardo Grym, Marcin Warcholak, testowany Titas Milasius czy powracający z zesłania Krystian Miś. Obrońca, który początkowo nie zmieścił się w kadrze na Cypr dołączył do treningów dzień wcześniej.

Worek z bramkami rozwiązał Semir Stilić. Bośniak ostatecznie strzelił dwa gole, po czym w przerwie ustąpił miejsca Giorgiemu Merebashviliemu. Gruzin, podobnie jak Ricardinho, który zastąpił Oskara Zawadę, w czasie jednej części gry zdołał skompletować hattrick. Ostatecznie w drugiej połowie padło siedem bramek dla Nafciarzy - swoje trafienie dołożył także Igor Łasicki.

Z bramki cieszyli się także Oskar Zawada, wypożyczony zimą z FK Troki Justinas Marazas oraz testowany piłkarz Escoli Varsovia Titas Milasius. Właśnie dla młodych Litwinów te gole zdają się być wyjątkowo ważne. Pierwsze w wiślackich barwach podniosą ich pewność siebie oraz szanse na pozostanie w Płocku dłużej.

Wisła Płock - Onisilos Sotira 12:0 (5:0)

1:0 Semir Stilić (25 min.)
2:0 Titas Milasius (32 min.)
3:0 Oskar Zawada (33 min.)
4:0 Justinas Marazas (45 min.)
5:0 Semir Stilić (45 min.)
6:0 Ricardinho kar. (57 min.)
7:0 Ricardinho (73 min.)