Sparingi. Do bólu skuteczny Piast Gliwice pokonał Stal Rzeszów

od 16 lat
Bramki padły na początku i pod koniec sparingu. Piast Gliwice wygrał z beniaminkiem 1 ligi, Stalą Rzeszów 2:0. Spotkanie odbyło się w bazie treningowej Cracovii, w Rącznej.

- Stal bardzo dobrze grała i operowała piłką. Widać, że jest to zgrany zespół o wysokich umiejętnościach. My byliśmy do bólu skuteczni i dlatego wygraliśmy. Naszego przeciwnika oceniam wysoko. Alberto Toril zszedł z kontuzją, ale mamy nadzieję, że to tylko stłuczenie. Trochę martwi dotychczasowy brak Damiana Kądziora, ale wiele wskazuje na to, że lada dzień dołączy do zespołu i wejdzie w normalny trening - tłumaczy trener Waldemar Fornalik cytowany przez oficjalną stronę Piasta Gliwice.

Piast Gliwice - Stal Rzeszów 2:0 (1:0)
Bramki: Sappinen 10', Leśniak 90'

Piast Gliwice:
I połowa: Szymański - Reiner, Czerwiński, Mosór - Pyrka, Kaput, Hateley, Chrapek, Holubek - Wilczek, Sappinen.
II połowa: Plach - Munoz, Huk, Kamiński - Mokwa, Łuczak (83' Niedbała), Tomasiewicz, Katranis, Vida - Ameyaw (76' Leśniak), Toril (69' Kirejczyk).

Stal Rzeszów:
I połowa : Pęksa - Marczuk, Góra, Poczobut, Głowacki - Sadłocha, Kotwica, Wolski - Michalik, Małecki, Prokić.
II połowa: Kaczorowski - Połowiec, Wrona, Poczobut (76' Paśko), Głowacki (61' Oleksy) - Kłos, Kotwica (61' Piotrowski), Wolski (61' Szczypek), Mateusz Olejarka - Dawid Olejarka, Piątek.

Źródło: własne/Piast Gliwice

Cztery polskie drużyny rozpoczynają udział w eliminacjach europejskich pucharów. Oby choć jedna przetrwała do fazy grupowej, co w ostatnich latach nie należało wcale do standardu. Po analizie transferów, sparingów i meczów ostatnich kolejek zeszłego sezonu ustaliliśmy optymalne składy.

Optymalne składy Lecha, Rakowa, Pogoni i Lechii na europejsk...