Sparingi: Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:3

Chojniczanka lepsza od Lechii. Pięć goli w sparingu
Chojniczanka lepsza od Lechii. Pięć goli w sparingu YT/Lechia Gdańsk
Sparingi. W meczu kontrolnym lepsza okazała się drużyna z 1 ligi. Lechia Gdańsk uległa Chojniczance Chojnice 2:3. Dla obu ekip był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym.

Lechia objęła prowadzenie po 4 minutach gry. Podanie od Lukasa Haraslina wykorzystał Flavio Paixao. Potem do głosu doszła Chojniczanka. Do wyrównania doprowadził Jacek Podgórski, który po minięciu rywala zmieścił piłkę przy prawym słupku. Ten gol był ozdobą spotkania.

Przed przerwą Chojniczanka wyszła na prowadzenie i podwyższyła je. Ze zbyt krótkiego wybicia Conrado pożytek zrobił Mateusz Kuzimski. Natomiast Bartosz Wolski kopnął bezpośrednio z rzutu wolnego, wykorzystujące spore zamieszanie w polu karnym. Kwadrans przed końcem meczu straty zmniejszył Jaroslav Mihalik. Skrzydłowy trafił głową po centrze Daniela Łukasika.

W sobotę Lechia leci do Turcji na obóz w Belek. Z kolei Chojniczanka będzie kontynuować swój obóz w Stężycy.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:3 (1:3)
Bramki: Paixao 4', Mihalik 75' - Podgórski 13', Kuzimski 36', Wolski 42'
Żółte kartki: Haraslin
Spotkanie rozegrano na stadionie przy Tragutta w Gdańsku.

Lechia Gdańsk:
I połowa: Woźniak - Fila, Dymerski, Maloca, Conrado - Makowski, Urbański, Lipski - Egy, Flavio, Haraslin.
II połowa: Woźniak - Żuk, Kobryń, Łukasik, Mladenović - Gajos, Kałuziński, Wszołek - Mihalik, Arak (65' Sezonienko), Udovicić.

Chojniczanka Chojnice:
I połowa: Janukiewicz - Podgórski, zawodnik testowany, Michalski, Wachowiak - Papikyan, Spychała, Paprzycki, Wolski, Jagiełło - Kuzimski.
II połowa: Witan - Mudra, Žitko, Bartosiak (80' Madej), Pietruszka - Rajch (80' Kasperowicz), Obročník, Kurowski, Żukowski - Drozdowicz (80' Sacharuk), Surdykowski.