Mateusz Kostrzewa/legia.com
Sparingi. Mecz z trudnym rywalem po myśli Legii Warszawa. Drużyna lidera ekstraklasy wygrała z Dynamem Kijów, czyli aktualnym liderem ligi ukraińskiej, wicemistrzem, zdobywcą obu krajowych pucharów, a także uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów. Oba gole przed przerwą strzelił niezawodny Tomas Pekhart.

- Kilka momentów było niezłych, błędy oczywiście też się zdarzyły - podsumował Czesław Michniewicz. - Dawno nie przytrafiła nam się bramka z rzutu rożnego. Na wyróżnienie zasługują piłkarze, którzy grali pełne 90 minut, jak np. Kapustka czy Luquinhas. Martwi delikatny uraz ręki Pekharta - dodał trener Legii.

Bramki Pekharta przedzieliły niecałe trzy minuty. Czech najpierw trafil głową po dośrodkowaniu Andre Martinsa z rzutu rożnego, a chwilę później wykorzystał jedenastkę.

Na pozycji prawego obrońcy wystąpił Paweł Wszołek. - Dla niego to nic nowego, grał tak we Włoszech. Trenujemy ten wariant, bo wiemy, że przyjdą kartki, będą kontuzje - podsumował Michniewicz. - Pozycja nie jest mi obca. Grałem tak we Wloszech, w Anglii, więc wiedziałem jak się zachowywać. Cieszy czyste konto w meczu, cieszy gol z rzutu rożnego - mówił Wszołek dla legia.com

Czesław Michniewicz skorzystał dziś z osiemnastu zawodników. Po stronie rywala wystąpił reprezentant Polski, Tomasz Kędziora. Prawy obrońca zaczął w podstawowym składzie, ale po przerwie nie pojawił się już na boisku.

To drugi sparing Legii na zgrupowaniu w Dubaju. Poprzedni, z miejscowym drugoligowcem Liwa FC, zakończył się zwycięstwem 8:0.

Na czwartek Legia zaplanowała sparing z byłym klubem Artura Jędrzejczyka, FK Krasnodar. To także uczestnik Ligi Mistrzów.

Legia Warszawa - Dynamo Kijów 2:0 (2:0)
Bramki: Pekhart 30', 33' (k.)
Żółta kartka: Mladenović

Legia: Boruc (46' Cierzniak) - Wszołek, Lewczuk (46' Jędrzejczyk), Wieteska, Mladenović (79' Niski) - Gwilia, Martins (46' Slisz), Kapustka - Skibicki (63' Cholewiak), Luquinhas, Pekhart (46' Kostorz, 77' Lopes).

Kadencja Jerzego Brzęczka nie była długa, ale obfitowała w kilka cytatów i wydarzeń, które na stałe trafiły do panteonu najpopularniejszych memów. Za podsumowanie pracy byłego już selekcjonera nie ma sensu stawiać listy z sukcesami, bo tych nie ma za wiele. Znacznie więcej mamy za to wpadek! Oto najlepsze z nich. Sprawdźcie!

Jerzy Brzęczek zwolniony! Przypominamy największe wpadki był...