DW
brak
Sparingi. Legia Warszawa przegrała z Motorem Lublin 2:3. Zespół Kosty Runjaicia po raz kolejny prowadził do przerwy, ale po zmianach w drugiej połowie zagrał o wiele słabiej. Drużyna z eWinner 2 Ligi zdobyła po zmianie stron dwie bramki.

Legioniści znów zaliczyli bardzo udany start. Jeszcze w pierwszym kwadransie podkreślili swoją przewagę i strzelili gola. Mathias Johansson rozpoczął kontrę, podając do Muciego. Albańczyk ruszył do przodu i zagrał na lewe skrzydło do Filipa Mladenovicia. Serb dośrodkował bez przyjęcia na dalszy słupek, a Kastrati wykończył akcję.

Motor odpłacił się wyrównującym trafieniem niecałe sześć minut później. Żebrakowski dostał piłkę przed polem karnym i piętą odegrał do Sędzikowskiego. Były zawodnik Legii zbiegł do środka, oddał płaski strzał z ok. 25. metra i pokonał Dominika Hładuna.

Stołeczni zdobyli bramkę do szatni. Maik Nawrocki rozpoczął i zakończył akcję drużyny z Ekstraklasy. Obrońca odzyskał piłkę po prawej stronie boiska. Podał do Kastratiego, który wbiegł w pole karne i wycofał do swojego partnera, od którego otrzymał futbolówkę. Kupiony za 1,5 miliona euro Nawrocki odpłacił się trafieniem na 2:1.

Między 58. i 61. minutą wydarzyło się wiele. Wprowadzony w przerwie Mariusz Rybicki dopadł do piłki na skraju pola karnego i zanotował piękne trafienie. W 60. minucie Joel Abu Hanna wyleciał z boiska za faul w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Rafał Król.

Legia Warszawa - Motor Lublin 2:3 (2:1)

Bramki: Lirim Kastrati 12, Maik Nawrocki 44 - Damian Sędzikowski 19, Mariusz Rybicki 56, Rafał Król 60 (k)

Legia Warszawa: 58. Dominik Hładun - 6. Mattias Johansson (46, 36. Nikodem Niski), 17. Maik Nawrocki (72, 63. Jakub Kisiel), 23. Joel Abu Hanna (61, 26. Mateusz Grudziński), 25. Filip Mladenović (61, 5. Yuri Ribeiro) - 7. Lirim Kastrati (46, 9. Blaž Kramer), 99. Bartosz Slisz, 18. Patryk Sokołowski (72, 86. Igor Strzałek), 20. Ernest Muçi (61, 16. Jurgen Çelhaka), 40. Róbert Pich (46, 28. Jasur Yaxshiboyev) - 39. Maciej Rosołek (61, 22. Kacper Skibicki).

Motor Lublin: 15. Michał Lach - 17. Filip Wójcik (61, 61. Michał Król), 69. Przemysław Szarek (61, 56. zawodnik testowany), 71. Sebastian Rudol (80, 64. zawodnik testowany), 14. Maksymilian Cichocki (61, 13. zawodnik testowany), 7. Jakub Staszak (46, 3. Kamil Rozmus) - 72. Damian Sędzikowski (46, 70. Mariusz Rybicki), 63. zawodnik testowany (46, 27. Piotr Kusiński), 10. Rafał Król (80, 34. zawodnik testowany), 77. Piotr Ceglarz (46, 52. zawodnik testowany) - 60. Michał Żebrakowski (46, 79. zawodnik testowany).

SPARINGI w GOL24

Regularnie co okienko z PKO Ekstraklasy odchodzą najlepsi i wyróżniający się zawodnicy. Na dwa tygodnie przed startem nowego sezonu kluby zdążyli opuścić Jakub Kamiński, Pelle van Amersfoort, Łukasz Poręba, Wojciech Golla, Rafał Strączek, Przemysław Wiśniewski czy Pedro Tiba. A to nie koniec pożegnań. Przedstawiamy listę spodziewanych rozstań.