Sparingi. Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:4. Mecz rozegrano w Ostródzie

Lechia pokonała Raków w Ostródzie. Cztery bramki w sparingu
Lechia pokonała Raków w Ostródzie. Cztery bramki w sparingu Przemyslaw Swiderski
Sparingi. Pierwszy mecz kontrolny za piłkarzami Rakowa Częstochowa i Lechii Gdańsk. Na urokliwie położonym stadionie w Ostródzie lepsi okazali się biało-zieloni. Wygrali 4:2.

Strzelanie rozpoczął Raków. Po rzucie rożnym piłkę do siatki głową skierował obrońca Giannis Papanikolaou. Do wyrównania szybko doprowadził Rafał Pietrzak po zagraniu od Flavio Paixao. Portugalczyk jeszcze przed przerwą dał Lechii prowadzenie, wieńcząc dwójkową akcję z Łukaszem Zwolińskim.

W drugiej połowie scenariusz się powtórzył: znów dwa razy trafiła Lechia, a raz Raków. Wynik dla Lechii podwyższył Michał Nalepa po dośrodkowaniu z rożnego od Ilkaya Durmusa, nowego pomocnika. Raków w końcówce stał było jedynie na kontaktowe trafienie Sebastiana Musiolika, który wrócił z wypożyczenia w Serie B. Ustaleniem wyniku "zajął" się Durmus, któremu na głowę dograł Marek Niewiadomski.

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 2:4 (1:2)

Bramki: Papanikolaou 24', Musiolik 83' - Pietrzak 28', Paixao 41', Nalepa 61', Durmus 86'

Raków Częstochowa:
I połowa: Kovacević - Rundić (21 Mikołajewski), Niewulis, Arsenić, Papanikolaou - Lederman (34' Poletanović), Długosz (34' Tudor), Kun (30' Udovicić), Tijanić, Cebula - Gutkovskis.
II połowa: Kovacević (60' Trelowski) - Krzyżak, Wilusz, Mikołajewski, Tudor, Poletanović (60' Kaczmarski), Sapała (60' Ivi Lopez), Szelągowski, Udovicić (60' Bartl), Arak, Musiolik

Lechia Gdańsk:
I połowa: Alomerović - Pietrzak, Maloca, Kopacz, Żukowski - Tobers, Gajos, Makowski - Zwoliński, Flavio, Ceesay
II połowa: Alomerović (70' Mirus) - Conrado, Brylowski, Nalepa, Musolitin - Rakowski, Kryeziu, Kałuziński - Niewiadomski, Mekler, Durmus

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Euro 2020. Około godziny dwudziestej wszystko będzie jasne: czy Polska wyjdzie z grupy, a jeśli tak to z którego miejsca. Mecz o wszystko ze Szwecją wywołuje wielkie emocje wśród kibiców. Zobaczcie, jakie memy internauci stworzyli przed pierwszym gwizdkiem: nie brakuje nawiązań do historii, taktyki oraz tradycyjnej kalkulacji.