Sparingowa przegrana z Cerradu Czarnych z reprezentacją Polski juniorów

Michał Nowak
Siatkarze Cerradu Czarnych Radom rozegrali pierwszy sparing przed sezonem 2016/2017. Szymon Wykrota
Siatkarze Cerradu Czarnych Radom przegrali w meczu sparingowym z reprezentacją Polski juniorów. Wynik nie był jednak najważniejszy. To dopiero pierwsza gra kontrolna radomian przed sezonem 2016/2017.

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom we wtorkowe w meczu sparingowym zmierzyli się z reprezentacją Polski juniorów, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. W składzie biało-czerwonych wystąpiło dwóch nowych zawodników radomskiego klubu - atakujący Jakub Ziobrowski oraz przyjmujący Tomasz Fornal.

Mecz zakończył się wygraną reprezentacji Polski juniorów 4:1, ale wynik w tym spotkaniu nie miał istotnego znaczenia. - Dostaliśmy sporo materiału do analizy i wiemy nad czym musimy pracować w dalszej fazie przygotowań - powiedział Robert Prygiel, trener Cerradu Czarnych Radom.

Przed rozpoczęciem pojedynku, bez względu na wynik, trenerzy obu ekip umówili się na rozegranie pięciu setów. Mecz miał oczywiście typowo szkoleniowy charakter, a trener Robert Prygiel testował różne warianty taktyczne i rotował składem. To dopiero pierwszy sparing radomian. Szansę gry dostali wszyscy zawodnicy ze składu. Zagrał również amerykański libero Dustin Watten, który dołączył do drużyny zaledwie kilka dni temu.
Remis po dwóch setach

Młodzi kadrowicze od początku osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali w kolejnych minutach. Przy stanie 12:15 trener Robert Prygiel poprosił o przerwę dla swojego zespołu. W szeregach radomian było widać jeszcze brak zgrania. Siatkarze Cerradu Czarnych Radom mają wszak za sobą dopiero trzy tygodnie przygotowań, a skład personalny zespołu uległ sporym zmianom w stosunku do poprzedniego sezon u. Choć w obu zespołach nie brakowało błędów, to jednak zdecydowanie mniej popełnili ich juniorzy, którzy wygrali wysoko, do 17, po ataku Jakuba Kochanowskiego ze środka.

Nieco lepiej radomianie rozpoczęli drugą partię. Po ataku Łukasza Wiese było 4:2 i trener Sebastian Pawlik poprosił o czas dla swojego zespołu. Przy stanie 5:4 efektownym blokiem na środku siatki popisał się David Fiel, który kilka minut później dołożył jeszcze trzy asy serwisowe. Z zagrywką Kubańczyka nie poradził sobie dwukrotnie Tomasz Fornal (14:7). Niemoc reprezentacji przełamał Jakub Ziobrowski skutecznym atakiem z prawego skrzydła. Cerrad Czarni jednak w dalszej fazie seta kontrolowali przebieg gry i wygrali do 15.

Zwycięstwo juniorów

Po serii dobrych zagrywek Bartosza Kwolka było 3:0 dla gości. Ta partia była zdecydowanie bardziej wyrównana od dwóch poprzednich. Serwis był w tej części gry atutem wspomnianego Kwolka, który w ten właśnie sposób zdobył dla swojego zespołu punkt numer 19. Juniorzy prowadzili już w końcówce trzema punktami (20:23), a seta zakończył efektownym atakiem po prostej Tomasz Fornal.

W kolejnej odsłonie nieznaczną przewagę znowu mieli młodzi zawodnicy reprezentacji Polski juniorów. Po ataku Ziobrowskiego prowadzili 19:18. Czwartą partię zakończył zagrywką w siatkę Jakub Zwiech. Już wtedy stało się jasne, że ten mecz wygrają biało-czerwoni, ale trenerzy umówili się na rozegranie pięciu partii.

Ostatni set to zacięta walka, punkt za punkt. Dopiero w końcówce biało-czerwoni odskoczyli wygrywając ostatecznie do 23 i w całym meczu 4:1.

Sparingi we Lwowie

Kolejne mecze kontrolne siatkarze Cerradu Czarnych Radom rozegrają we Lwowie, w dniach 2-4 września wezmą udział w turnieju towarzyskim, w którym oprócz radomian i gospodarzy zagrają jeszcze mistrz Ukrainy oraz AssecoResovia Rzeszów. Prawdopodobnie na Ukrainie zagra już amerykański środkowy, David Smith.

Cerrad Czarni Radom - Reprezentacja Polski juniorów 1:4 (17:25, 25:15, 23:25, 22:25, 23:25).
Cerrad Czarni: Bołądź, Gonciarz, Wiese, Żaliński, Ostrowski, Fiel, Watten (libero) oraz Filipowicz (libero), Kędzierski, Urbanowicz, Zwiech.
Polska juniorzy: Ziobrowski, Kozub, Kwolek, Fornal, Kochanowski, Huber, Masłowski (libero)oraz Domagała (libero), Woch.

Materiał oryginalny: Sparingowa przegrana z Cerradu Czarnych z reprezentacją Polski juniorów - Echo Dnia Radomskie