Spójnia przegrała w swojej hali. Play-offy mocno się oddaliły

Jakub Lisowski
W Spójni zadebiutował Kerron Johnson. Rozgrywający nie zachwycił, choć był mocno zaangażowany w grę fot. pge spójnia stargard facebook
Koszykówka. PGE Spójnia Stargard wróciła do ligowego grania w Energa Basket Lidze po krótkiej przerwie, ale na swoim parkiecie przegrała z Twardymi Piernikami z Torunia.

Piątkowy mecz był kolejną próbą stargardzkiego zespołu, by utrzymywać się w rywalizacji o udział w play-offach. Spójnia cały czas musi gonić, a wygrane na swoim parkiecie są obowiązkowe.

Stargardzianie dobrze rozpoczęli spotkanie. Szybko objęła prowadzenie, które powoli rosło i po rzucie za trzy Admona Gildera w 8. minucie wynosiło nawet 20:11. To była najwyższa różnica na korzyść gospodarzy. Od tego momentu torunianie zdecydowanie lepiej zaczęli grać. Przez kolejne minuty grali szybko, kombinacyjnie, a przede wszystkim skutecznie. Bardzo dobrze zaprezentował się m.in. Michał Samsonowicz, który na początku II kwarty korzystał z zasłon, szybko rzucał z dystansu i trafiał. Twarde Pierniki przejęły inicjatywę, a Spójnia nie bardzo wiedziała, jak zatrzymać gości.

W 32. minucie Pierniki prowadziły 67:57, ale kolejny zryw gospodarzy i 4 minuty przed końcem było tylko 67:68. W końcówce goście grali mądrzej, uciekli na 71:79 na minutę przed końcem, a mimo to Spójnia doprowadziła do nerwowej końcówki i miała szansę na dogrywkę. Zabrakło jednak czasu.

PGE Spójnia Stargard - Twarde Pierniki Toruń 80:82

Kwarty: 27:24, 15:23, 15:16, 23:19.

Spójnia: Gilder 20 (4), Spires 16 (1), Johnson 12, Gray 9 (1), Steele 7 - Młynarski 11 (1), Śnieg 5, Szmit.