Dawid Foltyniewicz
Aneta Serafin/Cuprum Lubin
Cuprum Lubin w 1. kolejce PlusLigi przegrało we własnej hali z Aluronem Virtu CMC Zawiercie 2:3 (25:21, 23:25, 20:25, 25:23, 13:15). Nagrodę MVP odebrał Michał Masny, który w przeszłości reprezentował barwy dolnośląskiego klubu. Przed rozpoczęciem spotkania siatkarze i kibice uczcili minutą ciszy pamięć Miguela Angela Falaski, byłego rozgrywającego i trenera PGE Skry Bełchatów.

11. miejsce Cuprum na koniec sezonu 2018/19 trudno uznać za satysfakcjonujące osiągnięcie. W poprawieniu pozycji w nowych rozgrywkach lubinanom ma pomóc m.in. Miguel Tavares Rodriguez. Zagrywka Portugalczyka sprawiała sporo problemu przyjezdnym i ostatecznie pozwoliła na zwycięstwo w secie otwierającym spotkanie (25:21).

Gospodarze dobrze weszli również w drugą partię, prowadząc już 6:1. Aluron stosunkowo szybko doprowadził jednak do wyrównania, następnie zbudował przewagę, a w najważniejszych fragmentach seta zachował więcej zimnej krwi (23:25).

Dość podobny przebieg miała także kolejna część meczu, choć obie drużyny miały przebłyski dobrej gry. Cuprum prowadziło 18:14, lecz ponownie straciło skuteczność w końcówce seta i wypuściło wygraną w partii (20:25).

Odrodzenie podopiecznych Marcelo Fronckowiaka nastąpiło w czwartym secie. Tym razem to Miedziowi byli zmuszeni od początku gonić wynik. Ostatecznie w kluczowych akcjach siatkarze z Lubina utrzymali nerwy na wodzy i doprowadzili do tie-breaka (25:23).

Początek ostatniego seta miał wyrównany przebieg, lecz goście zdołali objąć kilkupunktowe prowadzenie. Cuprum dążyło do dogonienia rywali, lecz w ostatecznym rozrachunku to Aluron na inaugurację PlusLigi może zapisać w swoim dorobku dwa duże punkty.

Cuprum Lubin - Aluron Virtu CMC Zawiercie 2:3 (25:21, 23:25, 20:25, 25:23, 13:15)

Cuprum Lubin: Lipiński 18, Ziobrowski 24, Smoliński 12, Sacharewicz 3, Dvoranen 9, Tavares Rodrigues 7, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk 6, Morozau, Zawalski, Gorzkiewicz 1.

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Waliński 15, Masny 2, Malinowski 22, Swodczyk 8, Ferreira 9, Kania 12, Koga (libero) oraz Dosanjh, Penczew 6.

MVP: Michał Masny (Aluron Virtu CMC Zawiercie)