RUPTLY/x-news
Napoli przegrało w Mediolanie z Interem 0:1 w meczu 18. kolejki Serie A. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale na 10 minut przed końcem Kalidou Koulibaly otrzymał w ciągu kilkunastu sekund dwie żółte kartki, najpierw za faul, a następnie za niesportowe zachowanie.

Senegalczyk został wyprowadzony z równowagi przez rasistowskie zachowanie fanów gospodarzy. Mimo gry w dziesiątkę bohaterem gości mógł zostać Piotr Zieliński, ale w dogodnej sytuacji nie zdołał trafić do bramki rywali. Chwilę później decydujący cios zadał Lautaro Martinez.

- Chcemy wiedzieć, ile skarg musimy złożyć, aby przerwać mecz. Następnym razem, jeśli nasze skargi nie będą uwzględniane, sami przerwiemy grę. Jeżeli coś takiego zdarzy się po raz kolejny, sędzia bez chwili zawahania powinien coś z tym zrobić - grzmiał na pomeczowej konferencji prasowej trener Napoli Carlo Ancelotti.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Materiał oryginalny: Sprowokowany rasistowskim zachowaniem kibiców Interu Koulibaly wyrzucony z boiska. "Następnym razem sami przerwiemy grę" - Gol24