Marcin Jastrzębski
Piłkarze Stali Rzeszów  mogli liczyć w Niecieczy na mocny doping swoich kibiców.
Piłkarze Stali Rzeszów mogli liczyć w Niecieczy na mocny doping swoich kibiców.
Piłkarze Stali Rzeszów przegrali 0:2 z Bruk-Betem Termalica Nieciecza w półfinałowym meczu baraży o awans do ekstraklasy. Naszej drużynie zabrakło skuteczności. Szczególnie szkoda sytuacji bramkowych przy stanie 0:0.

W pierwszych minutach rzeszowska Stal zdeprymowała swoimi kilkoma atakami gospodarzy. Adam Radwański, jeden z liderów Bruk-Betu pogubił się nawet przy wyprowadzaniu piłki, która za moment wyszła na aut. Termalika wyszła z jednym mocnym atakiem, ale w porę zainterweniował Kamil Pajnowski. Stalowcy odważnie przenosili ciężar gry na połowę rywala.

Biało-niebiescy potrafili nawet skierować piłkę do siatki miejscowych, ale sędzia zauważył spalonego, gdy Prokić zamiast uderzać podawał do Małeckiego. Wcześniej na czystą pozycję „Prokiego” wyprowadził Bartek Poczobut.

Termalica zaskoczyła Stal po stałym fragmencie gry. Piłkę głową do siatki będąc w trudnej pozycji skierował Wiktor Biedrzycki, któremu pasuje strzelanie bramek rzeszowskiej ekipie.

W odpowiedzi Bartek Poczobut uderzył sprzed „16”. Biało-niebiescy mieli inicjatywę, ale Nieciecza była groźna, gdy kontrowała i zdecydowanie taki „układ” pasował gospodarzom.

„Słonie” idealnie rozpoczęły drugą połowę. Świetnym podaniem w pole karne popisał się Adam Radwański, a piłkę do siatki skierował Muris Mesanović.

Stal szukała sposobu na zdobycie kontaktowego gola, ale ani atak pozycyjny ani stałe fragmenty gry nie przynosiły pożądanego efektu. Już w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Piotra Głowackiego gola na 2:1 mógł zdobyć Poczobut, ale uderzył z około 7. metrów nad bramką.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Stal Rzeszów 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Biedrzycki 19, 2:0 Mesanović 54.

Bruk-Bet Termalica: Loska - Kadlec, Tekijaški, Biedrzycki (66 Farbiszewski), Radwański - Hilbrycht (76 Trubeha), Ambrosiewicz, Zawijśkyj ż, Karasek (67 Błachewicz) - Śpiewak ż (46 Wacławek), Mešanović (82 Poznar). Trener Radoslav Latal.

Stal: Bąkowski – Mustafajew, Góra, Pajnowski, Głowacki – Michalik (81 Marczuk), Wolski (89 Piątek), Poczobut, Danielewicz, Prokić (81 Wachowiak) – Małecki (68 Olejarka). Trener Daniel Myśliwiec.

Sędziował Jakubik (Siedlce). Widzów 4112 (ok 1000 z Rzeszowa).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0