Stal Rzeszów - Śląsk II Wrocław 4:3. Siedem bramek i porażka rezerw Śląska Wrocław (ZDJĘCIA)

Piotr Janas
Piotr Janas
Stal Rzeszów - Śląsk II Wrocław 4:3
Stal Rzeszów - Śląsk II Wrocław 4:3 FOT. KRZYSZTOF KAPICA
Rezerwy Śląska Wrocław po niezwykle emocjonującym meczu przegrały ze Stalą w Rzeszowie 3:4 w 12. kolejce eWinner 2 ligi.

Druga drużyna Śląska Wrocław pojechała do Rzeszowa w optymalnym składzie. Trener Krzysztof Wołczek nie miał „spadów” z pierwszej drużyny, gdyż ta w przerwie na reprezentacje grała sparing z niemieckim RB Lipsk, który dość niespodziewanie wygrała 2:1.

Minuty z aktualnym wicemistrzem Niemiec dostali m.in. Szymon Michalski, Bartosz Boruń, Mateusz Młynarczyk, ledwie 15-letni Karol Borys czy Marcel Zylla, który powoli wraca do formy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Ten ostatni nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz w Rzeszowie.

Mecz ze Stalą od początku stał na niezłym poziomie, a kibice już do przerwy zobaczyli trzy bramki. W drugiej połowie Stal dołożyła kolejne dwa trafienia i choć z goli cieszyli się także Bartosz Boruń i Hubert Konstanty, to trzy punkty zostały w Rzeszowie. Za tydzień na Oporowską przyjedzie Radunia Stężyca.

12. kolejka eWinner II ligi
Stal Rzeszów - Śląsk Wrocław 4:3 (2:1)
Bramki: Michalik 8, 79, Małecki 45, Snopczyński 87 - Łyszczarz 23, Boruń 85, Konstanty 90-k.)
Stal: Kaczorowski - Mustafajew, Wrona, Góra, Głowacki, Danielewicz, Poczobut (88. Kotwica), Olejarka (70. Snopczyński), Michalik (88. Maciejewski), Małecki (70. Wolski), Prokić (88. Sławek).
Śląsk: Boruc - Poprawa, Celeban, Pawelec (58. Szmigiel), Boruń, Młynarczyk, Michalski (73. Konstanty), Caliński, Krocz (86. Marchewka), Zylla (46. Kotowicz), Łyszczarz (86. Jezierski).

Pozostałe wyniki: Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:0 (Kurbiel 51); Chojniczanka Chojnice - GKS Bełchatów 5:0 (Pląskowski 19, Mazek 51, Mikołajczyk 66, Klichowicz 78, Mikołajczak 88); KKS 1925 Kalisz - Motor Lublin 0:0; Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 5:0 (Sowiński 29, Michalski 39, Łabojko 55, Randak 80, Iwao 87); Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1 (Rugowski 43, 54 - Świątek 15); Radunia Stężyca - Ruch Chorzów 1:2 (Deja 88 - Mokrzycki 38-k., Szkatuła 48); Wisła Puławy - Znicz Pruszków 1:1 (Daniel 45 - Gabrych 9).
20.10: Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Lech II Poznań - w pierwotnym terminie mecz odwołany z powodu powołania zawodników gości do reprezentacji narodowych.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0