Stało się! Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali drugi mecz w Energa Basket Lidze [ZDJĘCIA]

cekon
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali z Polskim Cukrem Toruń. To ich druga w tym sezonie porażka w Energa Basket Lidze. Grzegorz Olkowski
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra przegrali drugi w tym sezonie mecz w Enarga Basket Lidze. W spotkaniu na szczycie lepsi byli brązowi medaliści poprzednich rozgrywek - drużyna Polskiego Cukru Toruń.

Zielonogórzanie, lider ekstraklasy z bilansem siedmiu zwycięstw i porażką stanęli przeciwko bardzo zmotywowanej i ambitnej ekipy z Torunia. Polski Cukier wygrał sześć spotkań, w dwóch schodził z parkietu pokonany. Można było spodziewać się emocjonującego i zaciętego meczu.

Faktycznie, kibice nie mogli poczuć się zawiedzeni. Liczne zwroty akcji i prowadzenie, które przechodziło z rak do rąk, sprawiły, że przez większą część spotkania emocje kipiały z boiska.
Toruński zespół uciekł zielonogórzanom tuż przed przerwą. Stelmet w 18. min prowadził 47:46, ale w tej części gry punktów już nie zdobył. Przed trzecią kwartą przegrywał 47:54.

PRZECZYTAJ TEŻ:Zenit Sankt Petersburg? Za wysokie progi dla koszykarzy Stelmetu Enei BC

W ekipie gospodarzy świetnie grał Karol Gruszecki, który jeszcze nie tak dawno był zawodnikiem Stelmetu. Koszykarz z Torunia raził zielonogórski kosz celnymi rzutami za trzy punkty. Po jednym z takich trafień miejscowi osiągnęli dziesięć punktów przewagi - w 27. min było 60:50. Zielonogórzanie jednak nie dawali za wygraną, w trzeciej kwarcie ważne punkty zdobywał Markel Starks. M.in. dzięki niemu goście zniwelowali starty ledwie do jednego punktu (60:61). Później jednak znów przewagę osiągnęli torunianie , odskoczyli na 67:60.

Do ostatniej części spotkania drużyny przystępowały przy sześciopunktowym prowadzeniu Polskiego Cukru (70:64). Tuż po wznowieniu gry trzy punkty zdobył Aaron Cel. Niedługo potem kolejne dołożył Tomasz Śnieg, torunianie wygrywali już 75:64. Stelmet próbował odrabiać starty, ale gospodarze mieli już mecz pod kontrolą. Wczoraj byli zdecydowanie lepsi, jeśli chodzi o rzuty z dystansu (w skuteczności trafień trzypunktowych wygrali 55:36 procent).

POLSKI CUKIER TORUŃ – STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA 93:89
Kwarty: 23:24, 31:23, 16:17, 22:25.
Polski Cukier: Gruszecki 24 (4), Mbodj 19, Lowery 18 (3), Cel 15 (2), Umeh 13 (2) oraz Sulima 10, Śnieg 6, Diduszko 2.
Stelmet Enea BC: Savović 16 (1), Sokołowski 16 (1), Planinić 15, Starks 12 (3), Zamojski 11 (1) oraz Koszarek 16 (2), Matczak 6 (1), Hrycaniuk 3, Šakić 2, DeVoe 0.