Statscore Futsal Ekstraklasa. Dreman Opole Komprachcice - AZS UŚ Katowice 4:1

Paweł Sładek
Dreman Opole Komprachcice – AZS UŚ Katowice 4:1 (2:0)
Dreman Opole Komprachcice – AZS UŚ Katowice 4:1 (2:0) Paweł Sładek
Po porażce z Piastem Gliwice Dreman Opole Komprachcice wrócił na zwycięskie tory. Pewna wygrana 4:1 z uniwersytecką drużyną z Katowic nie podlegała wątpliwości nawet przez chwilę.

Katowiczanie, którzy w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktu, przystąpili do sobotniego starcia z wolą walki i entuzjazmem. Jednak ten, zamiast pomóc, objawił się w postaci czerwonego kartonika dla golkipera zespołu gości, Kamila Lasika, już w trzeciej minucie rywalizacji. Bramkarz pospieszył się zanadto i zagrał ręką poza swoim polem karnym, czego konsekwencje były jednoznaczne.

Opolskie Tygrysy nie czekały długo, żeby wykorzystać grę w przewadze. Niecałą minutę po ukaraniu zawodnika zespołu gości wynik otworzył Nuno Chuva. Trafienie Portugalczyka było niejako zapowiedzią dominacji Dremana, i choć ci rzeczywiście mieli więcej z gry, trudniej było przełożyć przewagę na gole. W pierwszej części spotkania swoją cegiełkę do podwyższenia wyniku dołożył również Arkadiusz Szypczyński. Akademicy próbowali odpowiedzieć, ale nie potrafili pokonać czujnego Sergieja Burduji. Do przerwy miejscowi prowadzili 2:0.

Na kolejny cios Tygrysów nie trzeba było długo czekać, bowiem w 21. minucie na listę strzelców Felipe O MaGoo. Trzy bramki przewagi to spora zaliczka, wobec czego drużyna gospodarzy cofnęła się, a przyjezdni napierali. Skutek ich ataków był taki sam jak w pierwszej części spotkania, czyli żaden.

Przełamanie nastąpiło po kilkunastu minutach. Najpierw Dreman dobił swoich rywali za sprawą Kamila Kucharskiego, na co Katowiczanie finalnie zdołali odpowiedzieć, ale był to gol na otarcie łez, zdobyty w 39. minucie. Z honorowego trafienia cieszył się Jakub Maślak.

Bramki: 1:0 Chuva – 4., 2:0 Szypczyński – 9., 3:0 Magoo – 21., 4:0 Kucharski – 37., 4:1 Maślak – 39.
Dreman: Lach – Burduja, Szypczyński, Parra, Makowski, Magoo, Kucharski, Elsner, Chuva, P. Czech, T. Czech, Ivanov
AZS: Lasik – Grzywa, Jończyk, Wilk, Rafanides, Maślak, Piskorz, Krysiak, Jastrzembski, Król, Widuch, Vakhula, Lapa, Golly
Czerwona kartka: Lasik – 3.