Andrzej Flügel
Łukasz Koszarek (obok Darrell Harris) zaliczył w meczu z AZS-em aż 12 asyst
Łukasz Koszarek (obok Darrell Harris) zaliczył w meczu z AZS-em aż 12 asyst Mariusz Kapała
Stelmet BC Zielona Góra nie miał problemów z pokonaniem AZS-u Koszalin 79:60. Zielonogórzanie zrobili to co mieli zrobić.

Ani przez moment ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji, co przyznał po meczu trener akademików Kamil Sadowski: - Gratulacje dla trenera Gronka i jego zespołu za zwycięstwo - powiedział. - Było to dla nich taki dobry mecz żeby wprowadzić do zespołu Filipa Matczaka. Jeśli chodzi o mój zespół to jeśli zaczynamy mecz i nie trafiamy pierwszych trzech otwartych rzutów za trzy to ciężko jest później walczyć ze Stelmetem jak równy z równym, ciężko jest myśleć o nawiązaniu walki jak się ma 37 procent celności rzutów z gry. Cieszyć mogą wygrane zbiórki, dowodzą że walczyliśmy do końca, z drugiej strony mieliśmy aż 19 strat i nad tym musimy popracować.

- Przyjechaliśmy powalczyć - dodał rzucający obrońca koszalinian Jakub Zalewski. - Stelmet był zdecydowanym faworytem, co nie oznacza, że trzeba się od razu położyć. Zaczęliśmy źle ten mecz, w pierwszej połowie za mało dzieliliśmy się piłką, jak trafialiśmy to raczej po dobitkach niż po dobrze ułożonych akcjach. Źle wyglądała u nas gra zespołowa. Po przerwie było lepiej, nawet udało nam się zjechać do dziesięciu punktów różnicy. Rywal się jednak obudził i znów nam odjechał. Reasumując, Stelmet był dziś dla nas za mocny.

Oto jak mecz ocenił Artur Gronek: - Gratulacje dla zespołu. Z dwóch względów: nie przegraliśmy żadnej kwarty i zrobiliśmy 24 asysty przy 12 stratach. Ponad 200 podań w meczu. To jest dobry wynik. Zaczęliśmy fizycznie i twardo, tak jak sobie założyliśmy, mimo że Koszalin naprawdę nie grał źle. Tam była zmiana trenera a nowy szkoleniowiec próbuje wprowadzić swój system, nowe zasady obrony. Myślę, że oni potrzebują czasu na to żeby złapać rytm. Cieszę się że graliśmy przez 38 minut na dobrej intensywności. Jeśli chodzi o występ Filipa to najważniejsze w jego występie było to że mądrze grał i nie spanikował. Podszedł do tego meczu z zimną głową po powrocie do Zielonej Góry po czterech latach. Grał dla zespołu. Tego od niego oczekujemy. Filip jest mądrym zawodnikiem i szybko łapie sygnały jakie się do niego wysyła

Łukasz Koszarek nawiązał do konferencji prasowej którą przed kilkoma tygodniami w czasie jego wypowiedzi przerwał właściciel klubu. - Może będę mówił krótko - powiedział. - Ostatnio jak tu mówiłem długo to szybko skończyliśmy. Super, że wygraliśmy, fajnie że Filip zadebiutował. To dla niego ważny mecz. Zdobył o trzy punkty więcej niż ja w swoim tutaj debiucie. Oby tu jego kariera była jeszcze lepsza.

Tyle trenerzy i zawodnicy. Teraz przed Stelmetem niedzielny mecz z Asseco w Gdyni.

Materiał oryginalny: Stelmet BC Zielona Góra - AZS Koszalin. Asysty, ponad 200 podań, intensywność... - Gazeta Lubuska