1/24
W kolejnym meczu ligi VTB zielonogórski Stelmet uległ...

W kolejnym meczu ligi VTB zielonogórski Stelmet uległ rosyjskiemu Jenisejowi Krasnojarsk.

Stelmet Enea BC - Jenisej Krasnojarsk 72:83 (18:20, 15:24, 24:21, 15:18).

Stelmet: Starks 16 (1), DeVoe 14 (3), Planinić 11, Sakić 7, Sokołowski 6 oraz: Hrycaniuk 10, Zamojski 4, Matczak i Koszarek po 2, Mokros 0.

Jenisej: Young 16 (2), Meiers 15, Harrison 13 (2), Roberson 11 (3), Komissarow 2 oraz: Goldyrjew 9 (1), Zakarow 8 (2), Kanygin 6, Łukaszow 3 (1), Bruesewitz i Mtusow po 0.

Z taką liczbę błędów jakie zaliczyli w sobotni wieczór zielonogórzanie można opanować sytuację i wygrać z zespołami z dolnych rejonów naszej ekstraklasy, ale nie w lidze VTB. Mimo wysokiej porażki w Krasnojarsku (81:109) wydawało się, że mamy szansę na powalczenie sukces. Rywal zajmował w tabeli tylko jedną pozycję wyżej od naszej i też zaliczył dziewięć porażek (przy pięciu wygranych).

Pierwsza kwarta pokazywała że jest szansa. Fajnie zaczęliśmy od 7:0, potem Jenisej wyrównał ale wydawało się, że nie jesteśmy gorsi. W drugiej kwarcie jednak i na początku trzeciej popełniliśmy tyle strat, w tym szkolnych, juniorskich i takich, które nie powinny się nam zdarzyć na tym szczeblu rozgrywek. Do tego doszła fatalna skuteczność, szczególnie za trzy i nic dziwnego że rywal odskoczył na odległość aż 16 punktów.

Potem był nasz kapitalny zryw kiedy przy wielkim dopingu publiczności zjechaliśmy do stanu 54:59 (Michał Sokołowski trafił za trzy, był faulowany i poprawił osobistym, ale była to tylko chwila radości. Potem znów były straty, niedociągnięta rzuty, nerwowe złe zagrania i rywal spokojnie wywiózł zwycięstwo.

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Kibice jak zwykle gorąco wspierali koszykarzy Stelmetu Enei BC w meczu z Jenisejem Krasnojarsk. Mimo porażki, nie zawiedli!

"Hetmańska Brygada" z Żagania zakończyła świętowanie festynem rodzinnym

PKOl zaprezentował stroje Polaków na ceremonię otwarcia igrzysk w Paryżu [ZDJĘCIA]

Jak wygląda sytuacja po pożarze w stadninie koni w Bronkowie pod Krosnem Odrzańskim?

W Żaganiu "Hetmańczycy" świętowali na placu gen. Maczka!