Stelmet wygrał ostatni ligowy mecz w 2019 roku, choć nie było łatwo

Andrzej Flügel
Stelmet wygrał kolejny 11 mecz w ekstraklasie. Brawo!
Stelmet wygrał kolejny 11 mecz w ekstraklasie. Brawo! Mariusz Kapała
W ostatnim meczu 2019 roku Stelmet Enea BC wygrał w Gliwicach z GTK choć musiał się napracować.

GTK Gliwice - Stelmet Enea BC Zielona Góra 74:83 (32:22, 13:22, 19:24, 10:15)
GTK: Szlachetka 14 (2), Tabb 18 (1), Diduszko 9 (1), Henson 6 , Furstinger 5 oraz: Mijović 10 (1), Słupiński 6, Radwański 4, Hałas 2, Majewski 0.
Stelmet Enea BC: Zyskowski 17 (1), Hakanson 14 (2), Gordon 14, Thomasson 6. Meier 3 oraz: Radić 14, Zamojski 8 (2), Ponitka 7 (1), Witliński i Koszarek po 0.
Sędziowali: Jakub Zamojski, Marcin Bieńkowski i Maciej Krupiński .

W poniedziałkowe popołudnie GKT i Stelmet zamykali 14 kolejkę ekstraklasy. Wobec wcześniejszej porażki lidera Polskiego Cukru, Stelmet miał wielką szansę by zrównać się z ekipą z Torunia punktami. I zrobił to!
O pierwszej połowie w wykonaniu zielonogórzan nie można powiedzieć wiele dobrego. Zaczęliśmy ospale, nie wyglądaliśmy jak Stelmet w ostatnich spotkaniach. W efekcie w 3 min GTK wygrywał 15:4. Potem wydawało się, że wróciliśmy do swojego grania i zdobyliśmy kolejno 9 punków. Jednak znów przysnęliśmy, pozwalaliśmy rywalom na zbyt wiele i w 10 min gospodarze wygrywali 32:20. Dawno już nie straciliśmy tylu punktów w jednej kwarcie. W drugiej wprawdzie szybko odrobiliśmy straty, ale nie potrafiliśmy pójść za ciosem. Ciągle pozwalaliśmy GTK na zbyt wiele. Kiedy po rzucie Joe Thomassona wyszliśmy pierwszy raz na prowadzenie pozwoliliśmy by niemal równo z syreną Łukasz Diduszko trafił za trzy na zespoły zeszły na przerwę przy prowadzeniu gliwiczan 45:44. Pudłowaliśmy za trzy bo na 13 prób trafiliśmy zaledwie dwa razy!

Zespół Cheerleaders Zielona Góra towarzyszy koszykarzom od wielu lat. W hali CRS zagrzewa zespół Stelmetu Enei BC do walki w Energa Basket Lidze i rozgrywkach VTB. Co jakiś czas zmienia się skład ekipy. Tej grupy dziewcząt wcześniej nie prezentowaliśmy. Zobaczcie, jak wygląda piękniejsza strona zielonogórskiego basketu.  POLECAMY: „Zdemolowany" rywal! Stelmet wygrał dziesiąty mecz z rzędu [ZDJĘCIA]ZOBACZ TEŻ: Kibice super się postarali! Nieśli Stelmet do wygranej nad Treflem Sopot [ZDJĘCIA]OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?

Tak prezentują się cheerleaderki Stelmetu Enei BC Zielona Gó...

W trzeciej kwarcie nadal się męczyliśmy. Potrafiliśmy w 28 min po rzucie Przemysława Zamojskiego prowadzić 63:57, by dosłownie w minutę rywal wygrywał 64:63. Było zbyt wiele błędów, szczególnie w obronie. Przed czwartą kwartą wygrywaliśmy, ale tylko 68:64. Na szczęście zagraliśmy już lepiej, potrafiliśmy odskoczyć i utrzymać prowadzenie. Wygrywaliśmy w 35 min różnicą 12 punktów i widać było, że już kontrolujemy sytuację. Odnieśliśmy sukces, choć nie było łatwo. Było to kolejne 11 ligowe zwycięstwo. Brawo!

Wielkie emocje w hali CRS. Tym razem się nie udało, ale braw...