Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Sześciu czołowych siłaczy w Polsce walczyło w Kielcach o...

Strongmani walczyli w Kielcach o mistrzostwo Polski. Wiele emocji dostarczyło przeciąganie autokaru [DUŻO ZDJĘĆ, wideo]

Strongmani walczyli w Kielcach o mistrzostwo Polski. Wiele emocji dostarczyło przeciąganie autokaru [DUŻO ZDJĘĆ]

Sześciu czołowych siłaczy w Polsce walczyło w Kielcach o tytuł Mistrza Polski Strongman Adrenalina 2019. Na kibiców, którzy przyszli na parking na Suzuki Arenie, czekało wiele atrakcji.

Sześciu czołowych polskich siłaczy walczyło w Kielcach o tytuł Mistrza Polski Strongman Adrenalina 2019. Na kibiców, którzy przyszli na parking na Suzuki Arenie, czekało wiele atrakcji.

Mistrzem Polski został Konrad Karwat, na drugiej pozycji uplasował się Mariusz Dorawa, na trzeciej Tomasz Lademann. Czwarty był Krzysztof Schabowski, piąty Krzysztof Kacnerski, szósty Przemysław Brzoza.

-Obsada była bardzo mocna, kibice też dopisali. Ale wierzę, że za rok będzie ich jeszcze więcej - mówił Sebastian Drozdowski z Adrenaliny, główny organizator imprezy. Dodajmy, że mistrzostwa odbyły się w ramach „Majówki z Koroną”.

Zawodnicy rywalizowali między innymi w martwym ciągu i niezwykle widowiskowej konkurencji - przeciąganiu autobusu. Był wypełnionymi dziećmi, ważył około 11 ton. Sędzią głównym był doskonale znany nie tylko kieleckiej publiczności Jarosław Dymek, a mistrzostwa świetnie poprowadził Irek Bieleninik.

- Rozpoczęliśmy mistrzostwa w Kielcach i wierzę w to, że Sebastian z Drozdowski z Adrenaliny w przyszłym roku zorganizuje kolejną imprezę. I że będziemy mieć jeszcze mocniejsze zawody - mówił Irek Bieleninik.

Podczas imprezy zbierane były pieniądze dla Sebastiana, który czeka na operację. - Zróbmy coś dobrego, spróbujmy pomóc Sebastiankowi. Pamiętajmy, że dobro powraca - mówił prowadzący imprezę Irek Bieleninik.

- Sebastian waży ponad 17 kilogramów. A to sztuczne połączenie serca z płucami, które teraz ma, wystarczy mu tylko do 20 kilogramów masy ciała. Czasu zostało niewiele. Ciężko tak naprawdę powiedzieć ile. Dlatego bardzo dziękujemy za każdą pomoc - mówiła mama Sebastiana.

Na zakończenie zawodów, po ceremonii dekoracji, wszyscy kibice mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia z uczestnikami Mistrzostw Polski Strong Man Adrenalina 2019 oraz Irkiem Bieleninikiem i sędzią Jarosławem Dymkiem, byłym utytułowanym zawodnikiem.

-Bardzo dobra organizacja zawodów. Fajnie, że udało mi się zwyciężyć w tych zawodach. Wygrałem trzy z sześciu konkurencji, między innymi przeciąganie autobusu. Jestem zadowolony. Teraz regeneracja i w niedzielę kolejne zawody, nad morzem - mówił Konrad Karwat, zwycięzca kieleckich zawodów. Patronem medialnym było „Echo Dnia”.

Dorota Kułaga

ZOBACZCIE WIĘCEJ ZDJĘĆ:Strongmani walczyli w Kielcach [DRUGA GALERIA]

GIF wydał decyzję: wstrzymanie w obrocie - Qutiro (28.03)

NOWE

Oddział kardiochirurgii w szpitalu w Gorzowie już na początku lata?

Polecamy

Gdzie oglądać mecz Piast - Śląsk? Wicelider musi ruszyć w pogoń za Jagą

Wilfredo Leon zagra w Polsce. Sensacyjne wieści!

Z podwórka na Euro 2024. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na Euro!