Sukces pływaków Delfina Masters Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Pływacy Delfina Masters Tarnobrzeg wywalczyli aż 23 medale podczas zawodów rozegranych w Stalowej Woli. Archiwum klubowe
Kolejny sukces odnieśli pływacy Delfina Masters Tarnobrzeg. Tym razem zaimponowali zawodnicy i zawodniczki rywalizujący w kategorii mastersów, a więc doświadczonych sportowców.

Podczas zawodów Pucharu Polski, które rozegrane zostały w Stalowej Woli tarnobrzescy pływacy zdobyci aż 23 medale, co pozwoliło im za zajęcie wysokiego szóstego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Na starcie stanęło aż 40 zespołów.
Ustanowiono wiele rekordów życiowych, co bardzo dobrze rokuje przed Mistrzostwami Polski Masters, które w połowie czerwca rozegrane zostaną w Gliwicach.

Klub Mastres Delfin Tarnobrzeg reprezentowała dziewięcioosobowa ekipa w składzie: Angelika Rozmus, Agata Meksuła, Renata Osmala, Piotr Darowski, Maciej Płaneta, Sławomir Kowalski, Krzysztof Ślęczka, Artur Szklarz, Zbigniew Ramos, trenująca pod okiem Krzysztofa Dydo.

Z reprezentantów tarnobrzeskiego klubu najlepiej spisała się Renata Osmala; która zdobyła trzy złote i jeden srebrny medal. Osmala była najlepsza w wyścigach na dystansach: 50 metrów stylem grzbietowym uzyskując czas 38,36 sek., 100 metrów stylem grzbietowym (1:20,02), oraz 200 metrów stylem grzbietowym (2:48,79), była też druga w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem dowolnym uzyskując czas 2:32,26.

Materiał oryginalny: Sukces pływaków Delfina Masters Tarnobrzeg - Echo Dnia Podkarpackie