Sukces Polaka. Tomasz Zakrzewski bojerowym mistrzem Europy w klasie DN

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Tomasz Zakrzewski (OKŻ Mikołajki) wywalczył na litewskim jeziorze Kertuojai tytuł bojerowego mistrza Europy w klasie DN. Brąz przypadł jego koledze klubowemu Robertowi Graczykowi. Srebrny medal zdobył komandor europejskiego związku bojerowego Estończyk Mikhel Kosk.

Piaty medal mistrzostw Europy Tomasza Zakrzewskiego

Zakrzewski powiększył medalową kolekcję, ma już jeden złoty oraz cztery srebrne krążki mistrzostw Europy oraz dwa złote i tyle samo brązowych medali mistrzostw świata. Równie bogatą kolekcję ma Graczyk. W MŚ wywalczył 1 złoty i 3 srebrne oraz dwa brązowe medale w mistrzostwach Europy.

Na czwartym miejscu sklasyfikowano Łukasza Zakrzewskiego (MKŻ Mikołajki), na piątym Adama Szczęsnego (AZS Olsztyn) natomiast na siódmym Wojciecha Baranowskiego (Giżycka Grupa Regatowa).

Na jeziorze Kertuojai położonym około 70 km na północ od stolicy Litwy startowało 100 zawodników z 13 krajów, w tym 29 Biało-Czerwonych.

Medalowy dorobek Polski podczas ME i MŚ

W tegorocznych mistrzostwach Europy nie startował z powodów rodzinnych najbardziej utytułowany polski bojerowiec Karol Jabłoński. Polacy zdobyli dotychczas w mistrzostwach świata, począwszy od pierwszego startu w 1973 troku - 58 medali: 24 złote, 20 srebrnych i 14 brązowych. Z kolei ich dorobek w ME od 1966 roku to 64 krążki, w tym 20 złotych, 25 srebrnych i 19 brązowych. (PAP)