Piotr Bera
SUPER BOWL 2017 5.02.2017 WYNIK KTO WYGRAŁ RELACJA SKRÓT New England Patriots wygrali po dogrywce z Atlantą Falcons 34:28 w 51. Super Bowl. fot. 123rf
SUPER BOWL 2017 5.02.2017 WYNIK KTO WYGRAŁ RELACJA SKRÓT New England Patriots wygrali po dogrywce z Atlantą Falcons 34:28 w 51. Super Bowl. Patrioci odrobili 25-punktową stratę do Atlanty, żeby po raz piąty w historii wygrać Super Bowl. Jeszcze nigdy żadna drużyna nie wróciła z tak dalekiej podróży.

Była końcówka trzeciej kwarty 51. Super Bowl. Na NRG Stadium w Houston kibice przecierali oczy ze zdumienia - młoda i niedoświadczona drużyna Atlanta Falcons rozbijała weteranów z Nowej Anglii, a rozgrywający Patriots Tom Brady grał jeden ze słabszych meczów w karierze. Falcons już witali się z gąską, ale o kilkanaście minut za wcześnie.

Pod koniec trzeciej kwarty Patrioci złapali oddech po przyłożeniu Jamesa White'a. W czwartej kwarcie wzięli kolejny i wypunktowali Falcons wbijając im 19 punktów. Tę serię uratował chwytem nie do opisania Julian Edelman, który koniuszkami palców przytrzymał piłkę, choć był otoczony przez trzech obrońców.

Patriots doprowadzili przy stanie 28:28 do dogrywki. Pierwszej dogrywki w dziejach Super Bowl. Tam rozpędzona drużyna trenera Billa Belichicka nie dała już żadnych szans przybitym Sokołom z Atlanty i zdobyła ostatnie przyłożenie w tym spotkaniu dając wygraną 34:28.

Super Bowl 2017 5.02.2017 WYNIK KTO WYGRAŁ RELACJA SKRÓT

MVP meczu wybrano, zdaniem wielu, najlepszego futbolistę jaki grał w NFL - Toma Brady'ego. Rozgrywający New England Patriots uzyskał 466 jardów i dwa przyłożenia. Jego vis-à-vis Matt Ryan (świeżo upieczony MVP sezonu regularnego) również dwukrotnie podawał na przyłożenie, ale na wielkiego Brady'ego nie wystarczyło.

Amerykańskie media już okrzyknęły ten mecz "najlepszym Super Bowl w historii". Jeśli ktoś może być z tego faktu niezadowolony, to Lady Gaga. Piosenkarka wystąpiła podczas Halftime Show, ale jej koncert nie będzie wspominany zbyt długo.

Materiał oryginalny: Super Bowl 2017 5.02.2017 WYNIK KTO WYGRAŁ RELACJA SKRÓT New England Patriots-Atlanta Falcons 34:28 - Gazeta Wrocławska