Super Globe. Sandomierzanie Tomasz Szklarski i Paweł Kwiatkowski rzucali bramki THW Kiel. Sydney Uni zagra o miejsca 5-10 [ZDJĘCIA]

Tomasz Szklarski (pierwszy z lewej) podczas meczu z THW Kiel.
Tomasz Szklarski (pierwszy z lewej) podczas meczu z THW Kiel. ihf.info
Drużyna Sydney Uni Handball Club, z dwoma sandomierzanami, Pawłem Kwiatkowskim i Tomaszem Szklarskim w składzie, przegrała w prekwalifikacjach Klubowych Mistrzostw Świata Super Globe z niemieckim THW Kiel i zagra o miejsca 5-10. Turniej odbywa się w Dammam w Arabii saudyjskiej.

Sydney Uni HC - THW Kiel 27:41 (18:23)

Sydney: Szałkucki, Gertsch - Andrusenko, Castro 5, Delhou-Bugard, Gregorio 2, Ham 3, Kwiatkowski 1, Loureiro 2, Matić, Mehdizadeh 6, Oliveira, Szklarski 1 (1), Vizes 5, Wallin 1, Noebel 1.

THW Quenstedt, N. Landin - Bilyk 1, Dahmke 9 (1), Duvnjak, Ekberg 2, Horak 3, Kristjansson 2, M. Landin 1, Nilsson 5, Pekeler 2, Rahmel 4, Reinkind 3, Weinhold 4, Wiencek 5, Zarabec.

Mecz przebiegał pod pełną kontrolą kilończyków, którzy w 4 minucie prowadzili już 5:1. Potem drużyna z Sydney zmniejszyła straty, nawet do jednej bramki (11 minuta 6:7), ale odpowiedź "Zebr" (które będą pierwszym w tym sezonie przeciwnikiem PGE VIVE Kielce w Lidze Mistrzów - mecz 15 września w Kilonii)była natychmiastowa - 19 minuta, 9:15.

Całkiem przyzwoity do przerwy wynik "Kangury" popsuły w drugiej części. Szczególnie między 44 a 51 minutą, kiedy straciły sześć bramek z rzędu, większość z kontrataków, kończonych przez Rune Dahmke.

Tomasz Szklarski grał w tym meczu przez niewiele ponad 30 minut, oddał jeden nieskuteczny rzut z gry i wykorzystał karnego. Paweł Kwiatkowski (18 minut na boisku) również oddał dwa rzuty, jeden był celny, miał również dwie asysty, trzy straty i wypracował karnego. W drużynie Sydney Uni gra jeszcze jeden Polak - bramkarz Tomasz Szałkucki.

Szklarski i Kwiatkowski to wychowankowie Wisły Sandomierz. Pierwszy z nich od kilku lat mieszka w Australii, drugi jest piłkarzem ręcznym AZS UW Warszawa, po raz drugi wypożyczonym na turniej Super Globe do drużyny z Sydney.

W innym meczu preeliminacyjnym Al Mudhar wygrał z New York City 33:13 (16:5). W drużynie z Nowego Jorku gra Polak, Paweł Świeca, były zawodnik między innymi KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski. W ostrowieckim zespole grał w sezonie 2013/2014 i 2014/2015, potem wyjechał do Stanów Zjednoczonych.

Drużyny z Sydney i Nowego Jorku zagrają o miejsca 5-10 z zespołami, które przegrają w ćwierćfinałach.

Dziś w Dammam odbędą się mecze ćwierćfinałowe.