kostek
Julia Pietras (w wyskoku) w pojedynku z Zagłębiem rzuciła trzy bramki. JKS (ciemne stroje) ograł wicemistrzynie Polski. Grzegorz Kostka
Gospodynie po serii czterech porażek z rzędu, chciały za wszelką cenę wygrać, choć zdawały sobie sprawę, że rywal jest z najwyższej półki. Pokazały mądrą grę, która poprowadziła je do zwycięstwa. To duża niespodzianka w superlidze piłkarek ręcznych. Eurobud JKS Jarosław pokonał wicemistrza Polski - Metraco Zagłębie Lubin 25:23.

Eurobud JKS nie przestraszył się utytułowanych rywalek i od pierwszych minut narzucił swój styl gry Zagłębiu, prowadząc już w 11 minucie 6:3.

– Mam pretensje do mojej drużyny za to, że pozwoliła JKS-owi grać swoje rozwinąć skrzydła. To beniaminek tylko z nazwy. Ma dobre zawodniczki i potrafi grać. Już po 10 minutach wiedziałam, że jest źle. Pozwalaliśmy rzucać gospodyniom łatwe gole. Dużo wpadało ze środkowej strefy. JKS prowadził praktycznie przez cały mecz i zasłużył na zwycięstwo – mówiła po meczu trenerka gości, Bożena Karkut.

I faktycznie zespół z Jarosławia prowadził przez prawie całe spotkanie, tylko raz na początku drugiej połowy, miał chwilę słabości, co wykorzystało Zagłębie i na kilka minut objęło prowadzenie. Jednak szybka odpowiedź Natalii Turkalo i Kingi Struzik pozwoliły odzyskać prowadzenie.

– Chciałam pomóc drużynie i wykorzystywać sytuacje te co miałam, cieszy zwycięstwo – cieszyła się po meczu Kinga Struzik.

Końcowe minuty publiczność w jarosławskiej hali oglądała na stojąco. W 59. minucie 25 bramkę zdobyła Monic Bancilon, Zagłębie w ostatniej minucie trzy razy próbowało pokonać Karolinę Szczurek, ale ta za każdym razem fenomenalnie broniła.

Przygotowywaliśmy się do tego meczu przez cały tydzień, wiedzieliśmy, że nie zagra Martyna Żukowska, więc na jej pozycji wystąpiła Monic Bancilon, która brała ciężar gry na siebie. Bardzo dobrze broniliśmy. Swoje też w bramce zrobiła Karolina Szczurek. Cieszymy się z każdego punktu, jaki wywalczymy. Jesteśmy w stanie wygrać z każdym, ale nie mecz po meczu z Lublinem czy Lubinem

– podsumował trener gospodyń, Vit Telecky.

Eurobud JKS Jarosław - Metraco Zagłębie Lubin 25:23 (15:12)

JKS: Szczurek, Kulpa, Backiel – Bancilon 5, Balsam 4, Donets 1, Luberecka, Turkalo 8, Strzębała, Pietras 3, Strózik 2, Żukowska, Bieńkowska, Amanda Szymborska, Aleksandra Szymborska, Kozimur 2. Trener Vit Telecky.

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 5, Hartman 4, Trawczyńska, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 4, Ważna 2, Galińska, Zawistowska 1, Matieli 2, Noga, Pielesz 2. Trener Bożena Karkut.

Sędziowali: Lesiak i Lidacka (Kraków). Kary: 10 i 16 minut. Widzów 800.