Superpuchar Europy dla Atletico Madryt. Real poległ w dogrywce, tracąc dwie bramki

JCZ
Real Madryt - Atletico Madryt 2:4
Real Madryt - Atletico Madryt 2:4 AFP/East News
Pierwsze trofeum w nowym sezonie dla Atletico Madryt. Zespół Diego Simeone w meczu o Superpuchar Europy pokonał Real 4:2 (2:2). Zadecydowała dogrywka, w której padły dwie decydujące bramki.

Mecz Real - Atletico: Cztery gole, a potem dogrywka

Zanim zegar na kameralnym stadionie w Tallinnie wskazał drugą minutę meczu, Atletico cieszyło się z prowadzenia. W 50 sekundzie Keylora Navasa pokonał bowiem Diego Costa, ustanawiając nowy rekord rozgrywek w kategorii: najszybszy gol. Hiszpan z ostrego kąta uderzył pod poprzeczkę.

Pozostała część pierwszej połowy upłynęła pod dyktando Realu. "Królewscy" szybko złapali rytm dzięki dobrej organizacji gry. W niemal każdej akcji uczestniczył Marcelo, który robił przewagę na lewym boku. Wyrównująca bramka, w 27 minucie, padła jednak po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Asystował Gareth Bale, a głową trafił Karim Benzema.

Przed zejściem do szatni Real powinien był objąć prowadzenie. Swoich szans nie wykorzystał jednak Marco Asensio. Najpierw nie sięgnął piłki po zagraniu z lewej strony, by następnie uderzyć minimalnie obok słupka. W 57 minucie został zmieniony, żeby zrobić miejsce wicemistrzowi świata, Luce Modriciowi.

Mecz Real - Atletico: Dobra praca polskiego arbitra

Zawody prowadził dzisiaj Szymon Marciniak (Płock) wraz z polskimi asystentami. Mecz nie toczył się wprawdzie w takiej "temperaturze" jak ma to miejsce na stadionach w Madrycie, ale w kilku dyskusyjnych momentach trzeba było podjąć ryzyko. I nasi rodacy nie zawiedli. W 35 minucie, choć Real domagał się rzutu wolnego pod polem karnym, gra została puszczona. Po kontrataku Atletico kartkę otrzymał Asensio.

Sędzia Marciniak prawidłowo ocenił również kluczową sytuację drugiej połowy. Po zagraniu ręką Juanfrana wskazał na jedenasty metr, z którego nie pomylił się Sergio Ramos. Real zdobył wtedy bramkę na 2:1, ale spotkanie nie rozstrzygnęło się w regulaminowym czasie. W 79 minucie po zabawie Marcelo ponownie trafił Costa, który tym samym doprowadził do dogrywki...

... a w niej Atletico rozmontowało Real. Po pierwszym kwadransie spraawa zdążyła się wyjaśnić; zawodnicy Diego Simeone strzeli wtedy dwa gole po świetnych akcjach. Najpierw załadował Saul, zaraz potem Koke. Po tych ciosach przeciwnicy nie podnieśli się, psując debiut trenera Julena Lopeteguiego.

Piłkarz meczu: Diego Costa