Superpuchar Polski nie dla Śląska. Stal rozłożyła WKS rzutami za trzy [ZDJĘCIA]

Dawid Foltyniewicz
Porażka WKS-u Śląska Wrocław na inaugurację sezonu 2022/2023. Mistrzowie Polski w meczu o Superpuchar Polski przegrali z BM Stalą Ostrów Wielkopolski 81:94. Nagroda MVP trafiła w ręce Damiana Kuliga.

Pierwsze punkty sezonu zapisał na swoim koncie nowy nabytek Śląska, Daniel Gołębiowski. Dobre wejście w mecz zanotował też Łukasz Kolenda, który wraz z Aleksandrem Dziewą wrócił w tym tygodniu do Wrocławia po udanym dla reprezentacji Polski EuroBaskecie. Pierwsza kwarta miała wyrównany przebieg – z minimalnym wskazaniem na WKS.

Na początku drugiej kwarty Stal zaczęła karcić wrocławian rzutami za trzy. Dolnośląski zespół próbował odpowiadać tym samym, ale podopieczni Andreja Urlepa mieli w Opolu niezbyt dobrze nastawione celowniki, przez co schodzili na przerwę, przegrywając 39:44.

Memoriał Adama Wójcika: chwile wzruszeń, nowy kapitan i pora...

Po zmianie stron koszykarze Śląska wrócili do gry o zwycięstwo. Aktualni mistrzowie Polski odrobili straty, a po wsadzie Jakuba Nizioła wyszli nawet na prowadzenie, z którego cieszyli się jedynie przez krótką chwilę. Dwie „trójki” Nemanji Durisicia i Jakuba Garbacza sprawiły, że przed ostatnią kwartą ostrowianie prowadzili 66:60.

Ostatnie 10 minut należało do Stali. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Urbana powiększała swoją przewagę w głównej mierze dzięki rzutom z dystansu. W całym meczu ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego uzbierała 16 „trójek” przy zaledwie 5 WKS-u. Przy tak wyraźnej różnicy w tym elemencie gry koszykarze Śląska po prostu nie mogli wygrać.

W piątek i sobotę kibice oraz uczestnicy V Memoriału Adama Wójcika uczczą w hali Orbita pamięć legendarnego koszykarza, który ośmiokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski. Zobaczcie na naszych archiwalnych zdjęciach jego popisy w barwach Śląska Wrocław.DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK

Dziś V Memoriał Adama Wójcika. Przypominamy jego występy w Ś...

Puchar im. Adama Wójcika trafił w ręce koszykarzy Stali. Nagrodę MVP spotkania odebrał Damian Kulig, który zdobył 24 punkty. W zespole Śląska można wyróżnić Jeremiaha Martina, który zapisał przy swoim nazwisku 25 oczek.

W sobotę (godz. 19:30, Emocje.TV) Śląsk rozegra swój pierwszy mecz w nowym sezonie Energa Basket Ligi. Rywalem WKS-u w Hali Orbita będzie PGE Spójnia Stargard. Wejściówki do kupienia za pośrednictwem serwisu abilet.pl.

WKS Śląsk Wrocław – BM Stal Ostrów Wielkopolski 81:94 (27:24, 12:20, 21:22, 21:28)