dor
Dominik i Piotr Bujakowie z Salosu Cortile Kielce bardzo dobrze wypadli na Mistrzostwach Polski Seniorów w pływaniu w Lublinie. Fot. Archiwum prywatne
Bardzo dobrze spisali się Dominik i Piotr Bujakowie z Salosu Cortile Kielce na Mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się na pływalni AquaLublin w Lublinie.

Były to najdłuższe w historii Polskiego Związku Pływackiego, pięciodniowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Rozegrane zostały w nowej formule wraz z mistrzostwami Polski Młodzieżowców i Juniorów 17,18-letnich. W sumie zgromadziły na starcie 628 zawodników ze 118 klubów.

W rywalizacji w krajowym czempionacie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Salosu Cortile Kielce - Dominik i Piotr Bujakowie. Podopieczni pary trenerskiej, Iwony Kijewskiej i Marcina Przytuły wywalczyli w sumie osiem medali, trzy w kategorii seniorów i pięć w kategorii młodzieżowców. Dwukrotnie w trakcie mistrzostw na trzecim stopniu podium w kategorii seniorów stawał Dominik. Dwukrotnie na swoich koronnych dystansach - w konkurencjach na 200 metrów i 400 metrów stylem zmiennym. Uzyskany wynik 1:57,28 w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym, który jest wynikiem lepszym od rekordu okręgu seniorów na tym dystansie, zapewnił także Dominikowi złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii młodzieżowców (jest to dziesiąty wynik w historii polskiego pływania na tym dystansie w seniorskim pływaniu). Wynik z konkurencji 400 metrów stylem zmiennym 4:09,22, który jest również rekordem okręgu seniorów, zapewnił srebrny medal w kategorii młodzieżowców (jest to szósty wynik w historii polskiego pływania na tym dystansie w seniorskim pływaniu).

Pozostałe starty Dominika w mistrzostwach to: 5 miejsce na dystansie 400 metrów stylem dowolnym (3:46,23 - brązowy medal w kategorii młodzieżowców w pierwszej dwudziestce w historii polskiego pływania na tym dystansie wśród seniorów) i ósme miejsce na dystansie 200 metrów stylem motylkowym (2:00,55 - brązowy medal w kategorii młodzieżowców).

Dwa medale w mistrzostwach - jeden srebrny i jeden brązowy, oba na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym, wywalczył brat Dominika - Piotr. Uzyskany wynik 15,21,52 w tej konkurencji sklasyfikował kielczanina na trzecim miejscu w kategorii seniorów i na drugim w kategorii młodzieżowców. W kolejnym starcie na dystansie 800 metrów stylem dowolnym Piotrek z czasem 8:06,78 - zajął 6 miejsce w kategorii młodzieżowców.

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Świetny start Dominika Bujaka na mistrzostwach Polski w pływaniu. Jego brat Piotr też stanął na podium - Echo Dnia Świętokrzyskie