Świetny występ Hurkacza, Polak w ćwierćfinale turnieju w Indian Wells

aip
25.07.2021 japonia tokio igrzyska olimpijskie letnie n/z hubert hurkacz vs saville lukekort centralny ariake tennis parktenis ziemny kobiet kort tenis tokio2020 olimpiada gazeta wroclawskapawel relikowski / polska press Pawel Relikowski / Polska Press
Hubert Hurkacz (ATP 12.) błyskawicznie rozprawił się z Asłanem Karcewem (ATP 23.) i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells.

Obaj tenisiści jeszcze niedawno mierzyli się ze sobą w San Diego i wówczas lepszy był Rosjanin, który wygrał 5:7, 6:4, 6:2. Hurkacz wykorzystał jednak sportową złość i wziął rewanż w znakomitym stylu. Polak pokonał swojego oponenta w dwóch setach 6:1, 6:3, a mecz trwał zaledwie 64 minuty.

W pierwszym secie obaj tenisiści wygrali gema, a później cieszył się już tylko Polak, który triumfował w pięciu kolejnych gemach i z łatwością zakończył seta. Druga partia była już bardziej wyrównana, ale i w niej Hurkacz nie pozostawił szans rywalowi. Należy zwrócić uwagę, że to nie był dobry mecz Rosjanina, który miał ogromne problemy w sowich gemach serwisowych.

tym samym Hurkacz awansował do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 1 Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem lub Bułgarem Grigorem Dimitrowem.