Świetny występ Karol Skowerskiego z Nosanu Kielce w Pucharze Świata w Las Vegas

dor
W Las Vegas zakończył się bilardowy Puchar Świata. W imprezie wzięło udział 128  zawodników z całego świata w tym 3 bilardzistów Nosanu Kielce.
W Las Vegas zakończył się bilardowy Puchar Świata. W imprezie wzięło udział 128 zawodników z całego świata w tym 3 bilardzistów Nosanu Kielce. Fot. Archiwum prywatne

Bardzo dobry występ zanotował Karol Skowerski, który awansował do pierwszej ósemki zawodów, zajmując świetne 7 miejsce.
W drodze do najlepszej ósemki pokonał między innymi numer dwa rankingu światowego J. Fillera (Niemcy) oraz D. Orcollo (Filipiny) .

Nieznacznie przegrał z trzykrotnym mistrzem świata R. Souquetem (Niemcy) 6-7 . To najlepszy start Karola w zawodach tej rangi i jeden z najlepszych w jego karierze.

Na 25 pozycji zawody zakończył Tomasz Kapłan, a na 65 Michał Turkowski, również w Nosanu Kielce. Zwycięzcą zawodów został Jung-Lin Chang.

Nasi zawodnicy mieli dzisiaj rozpocząć rywalizację w mistrzostwach świata, jednak zostały one odwołane z powodu koronawirusa.

Cała piątka reprezentantów Polski przebukowała już bilety i we wtorek rano mają zaplanowany wylot do Polski.