Świętokrzyskie Tokio. Francja bez Tournata pokonała Argentynę

Nedim Remili podczas meczu Francja - Argentyna.
Nedim Remili podczas meczu Francja - Argentyna. IHF.info
Reprezentacja Francji piłkarzy ręcznych otworzyła turniej olimpijski w Tokio od wygranej nad Argentyną 33:27. Nicolas Tournat z Łomża Vive Kielce nie zmieścił się w „14” na ten pojedynek.

Grupa A. Francja – Argentyna 33:27 (12:10)
Francja: Gerard (8/26), Genty (2/10) – Remili 4, Richardson 7, Mem 3, N. Karabatic 3, Mahe, N’guessan 1, Abalo 1, Guigou 2 (1), L. Karabatic 2, Fabregas 4, Descat 4 (3), Porte 2.
Argentyna: Maciel (5/29), Bar (0/7) – Fernandez 2, F. Pizarro 2, S. Simonet 2, Vainstein 1, D. Simonet 8, I. Pizarro 4, P. Simonet 2, Moscariello 4, Caron 1, Martinez, Mourino 1, Bonanno.

Nicolas Tournat z Łomża Vive Kielce nie znalazł się w „14” na ten mecz. Nedim Remili, który będzie graczem kieleckiego zespołu od sezonu 2022/23, zdobył dla Francji cztery bramki, oddając sześć rzutów.

Na początku spotkania przewaga „Tricolores” była wyraźna, głównie dzięki bardzo dobrej grze bramkarza, Vincenta Gerarda. W 15 minucie, po golu Remiliego, Francja prowadziła 7:3, a pięć minut później 10:4. Słabiej drużyna trenera Guillaume’a Gille’a zagrała w końcówce pierwszej połowy, jej ostatnie osiem minut przegrała 0:4.

Wprowadzenie na boisko w drugiej połowie Nikoli Karabatica, który zagrał w reprezentacji pierwszy raz w oficjalnym meczu po ciężkiej kontuzji kolana, uspokoiło sytuację i Francuzi odbudowali przewagę. Od stanu 15:13 w 34 minucie doprowadzili do wyniku 21:13 w 40 i Argentyna już nie nawiązała walki.

O godzinie 9.15 rozpocznie się mecz Hiszpania - Niemcy z udziałem dwóch zawodników Łomża Vive, Alexa Dujszebajewa i Andreasa Wolffa. Transmisja na Eurosport Playerze.