Syn trenera Daszkiewicza gwiazdą pływackich mistrzostw Polski!

Sławomir Stachura
Michał Daszkiewicz, multimedalista pływackich mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim archiwum prywatne
W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się zimowe mistrzostwa Polski 15-latków w pływaniu. Kapitalnie w tych zawodach wypadł Michał Daszkiewicz. W trzech indywidualnych startach wywalczył trzy złote medale!

Z syna bardzo dumny jest Dariusz Daszkiewicz, znany trener siatkówki, który w 2007 roku był pierwszym trenerem utworzonej w Kielcach drużyny siatkarzy, którą w 2010 roku wprowadzał do PlusLigi. Daszkiewicz przez wiele lat był trenerem w kieleckim klubie, teraz pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach, jest też koordynatorem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (SOS).

- Michał wywalczył złote medale na 200 metrów stylem dowolnym, 400 metrów dowolnym i 1500 metrów dowolnym. Zdobył też dwa srebrne medale w sztafecie 4x200 metrów dowolnym i 4x100 metrów stylem zmiennym. Indywidualnie startował na trzech dystansach i zdobył trzy złota. Został też wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów, a jego wynik 15.38,19 minuty na 1500 metrów został uznany za najwartościowszy wynik mistrzostw. – wylicza Dariusz Daszkiewicz, który jest niesamowicie dumny z syna.

Rodzina Dariusza Daszkiewicza mieszka na stałe w Oświęcimiu i jego syn reprezentował w zawodach Unię Oświęcim. Daszkiewicz od 11 lat głównie przebywa na Kielecczyźnie, bo trenował też swego czasu siatkarki KSZO Ostrowiec.

Mam trzech synów, ale żaden nie uprawia siatkówki. Świetnie realizują się natomiast w innych dyscyplinach. 15-letni Michał pływa praktycznie od szóstego roku życia, to samo 14-letni Mikołaj, który też jest pływakiem Unii. Brat bliźniak Mikołaja – Maciek wybrał natomiast szachy i też już odnosi sukcesy – mówi Dariusz Daszkiewicz.

Korona ma 45 lat! Zobacz jak świętowała historyczny sukces

TOP 11 napastników Korony! Król może jest jeden!

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

(Źródło: vivi24)

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Materiał oryginalny: Syn trenera Daszkiewicza gwiazdą pływackich mistrzostw Polski! - Echo Dnia Świętokrzyskie