Jakub Lisowski
Maciej Bielecki (z lewej) z Piasta Szczecin
Maciej Bielecki (z lewej) z Piasta Szczecin PZKol Twitter
Światowa federacja podsumowała sezon 2016/2017 kolarzy torowych.

Kamil Kuczyński (Piast Szczecin) zajął czwarte miejsce w rankingu UCI (międzynarodowej unii kolarskiej) na zakończenie sezonu 2016/2016. Klasyfikacja obejmowała najważniejsze starty m.in. w mistrzostwach świata w Hongkongu oraz w czterech imprezach rangi Pucharu Świata. Kuczyński po występach pucharowych był drugi, ale w MŚ zajął odległą lokatę.

Na drugim miejscu sklasyfikowano Macieja Bieleckiego (Piast), który walczył w sprincie drużynowym. W Hongkongu Polacy zajęli 4. miejsce.

Dodajmy, że ranking UCI za ostatni sezon został zdominowany przez Polaków, którzy wygrali aż cztery konkurencje.
Kuczyński i Bielecki wkrótce rozpoczną przygotowania do październikowych mistrzostw Europy w Berlinie.

Materiał oryginalny: Szczecińscy torowcy wysoko w rankingach UCI - Głos Szczeciński