SZUPTI
Wojciech Szubartowski
Szczypiorniści Azotów Puławy piątkową, wyjazdową przegraną z Gwardią Opole 25:28 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym play-off PGNiG Superligi pogrzebali szanse na awans do najlepszej czwórki tych rozgrywek. Pierwsze starcie w Puławach zakończyło się bowiem wygraną opolan 27:25. Awans do półfinału zapewniła sobie drużyna, która okazała się lepsza w dwumeczu. Rywalem Gwardii w 1/2 finału będzie PGE Vive Kielce.

Puławianie jechali do Opola w bojowych nastrojach, podkreślając w wywiadach, że przegrali bitwę, ale nie wojnę. Pierwsza połowa spotkania była niezwykle wyrównana, raz na prowadzeniu byli goście, a raz gospodarze. W 6 minucie po rzucie Panica Azoty prowadziły 4:2 i wydawało się, że będą powiększać swoją przewagę. Po 15 minutach Gwardia doprowadziła do remisu po 7. jednak kolejne dwa trafienia były dziełem przyjezdnych, którzy ponownie odskoczyli na 9:7. W 26 minucie Mateusz Jankowski trafił z koła i team z Opola po raz pierwszy prowadził w tym spotkaniu (13:12). Ostatecznie przed zejściem na przerwą miejscowi mieli jedną bramkę zaliczki (15:14), a do takiej przewagi doprowadził ponownie kapitan opolan Mateusz Jankowski.

Po zmianie stron wciąż trwała wyrównana walka do 45 minuty, a na tablicy wyników był wówczas remis po 21. Kolejne 7 minut Gwardia wygrała 4:0, zwiększając prowadzenie do czterech trafień (25:21). Przez ten okres bramkarz gospodarzy Adam Malcher zamurował bramkę, a goście byli bezradni w ofensywie. Niemoc rzutową puławian przełamał dopiero Panić, jednak do końca pojedynku było już tylko 9 minut. Nadzieje Azotów na wygraną i awans odżyły jeszcze w 55 minucie, gdy Łukasz Rogulski trafił z rzutu karnego, zmniejszając straty do dwóch bramek (24:26). Szybko jednak udanym rzutem odpowiedział Antoni Łangowski i losy awansu do półfinału zostały praktycznie przesądzone. Gospodarze do końca kontrolowali już wydarzenia na boisku, dobijając jeszcze ekipę z Puław w końcówce.

Gwardia Opole - Azoty Puławy 28:25 (15:14)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Jankowski 8, Łangowski 6, Zieniewicz 4, Morawski 3, Klimków 2, Mauer 2, Lemaniak 1, Zadura 1, Zarzycki 1, Tarcijonas, Mokrzki. Trener: Rafał Kuptel
Azoty: Bogdanow, Koszowy - Podsiadło 5, Panić 4, Prce 3, Seroka 3, Jarosiewicz 3, Kaleb 3, Rogulski 2, Skrabania 2, Titow, Kasprzak, Łyżwa, Matulić, Grzelak, Gumiński, Trener: Zbigniew Markuszewski
Sędziowali: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota
Sekretarz: Andrzej Szynklarz
Delegat: Olgierd Sikora