Szczypiorniści z całej Europy wsparli akcję „Ręczna pod...

Szczypiorniści z całej Europy wsparli akcję „Ręczna pod Choinkę”

DF, RED.

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Szczypiorniści z całej Europy wsparli akcję „Ręczna pod Choinkę”

©facebook.com: Ręczna pod choinkę / Handball for Christmas

W tym tygodniu zakończyły się ostatnie aukcje w ramach tegorocznej inicjatywy „Ręczna pod Choinkę”. Wśród licytowanych fantów fani szczypiorniaka mogli znaleźć wyjątkowe pamiątki przekazane przez gwiazdy europejskich parkietów czy reprezentantów Polski.
Szczypiorniści z całej Europy wsparli akcję „Ręczna pod Choinkę”

©facebook.com: Ręczna pod choinkę / Handball for Christmas

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest grupa Zagłębie Handball, która w ostatnich latach wspierała także inne inicjatywy w regionie Zagłębia Miedziowego. - Poprzednia edycja była rekordowa, wystawiliśmy 150 koszulek, dzięki temu pomoc otrzymały placówki (domy dziecka - przyp. red.) z Lubina, Szczecina, Jeleniej Góry, Koszalina, Gdyni, Elbląga, Puław, Leszna, Lublina i Dzierżoniowa. W tej edycji chcemy pomóc placówkom w innych zakątkach naszego kraju - mówią organizatorzy.

Bodaj największym hitem tegorocznej akcji był pamiątkowy medal za udział w mistrzostwach świata w 2015 roku z autografem Kingi Achruk (Polki zajęły wówczas czwarte miejsce).

Nie zabrakło także wyjątkowych koszulek - również tych reprezentacji Polski, które nie są ogólnodostępne dla kibiców. Oprócz „Biało-Czerwonych” do akcji włączyły się m.in. reprezentacje Słowacji, Norwegii, Czarnogóry czy Brazylii. Można było wylicytować stroje kadry podarowane prze Adriannę Górną, Małgorzatę Mączkę, Kingę Grzyb czy Patricię Matieli (Brazylia). Swoją koszulkę przekazała także wicemistrzyni świata, Francuzka, która grała w miedziowych barwach, Vanessa Jelić.

Akcja lubińskiej grupy kibiców wychodzi daleko poza granice regionu. Oryginalne stroje oddały również: legenda norweskiej piłki ręcznej Heidi Løke (Storhamar), pięciokrotna zwyciężczyni Ligi Mistrzyń Katarina Bulatović (Rostov), Holenderka Cornelia Groot, mistrzynie świata z francuskiego Metz Laura Glauser, Beatrice Edwige, Grace Zaadi oraz reprezentantka Niemiec Xenia Smits.

Nietaktem byłby brak wspomnienia o mężczyznach, którzy przyłączyli się do pomocy. W tym gronie jest m.in. Marcin Lijewski, który przekazał koszulkę niemieckiego Flensburga, w którym występował w latach 2002-2008.

Dość oryginalnym przykładem jest natomiast Martin Polaček, czyli były bramkarz Zagłębia - tego piłkarskiego. Słowak wyszedł jednak zapewne z założenia, że skoro na boisku pracuje w głównej mierze rękami, jego osoba również wpisuje się w misję „Ręcznej pod Choinkę”. I o to właśnie chodzi w tej akcji - by przekazać swoją cegiełkę na rzecz domów dziecka, niezależnie od tego, w jakim klubu się występuje, czy - tak jak w przypadku słowackiego golkipera - jaką dyscyplinę się uprawia.

GŁOSUJ! SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 - !!! AKTUALNE WYNIKI !!!
Nominuj sportowca, trenera i drużynę w wielkim Plebiscycie Sportowym "Gazety Wrocławskiej". Zgłoś do nagrody juniora - dziecko, które przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy. GŁOSUJ! Laureaci są wybierani w głosowaniu Czytelników. Osobno najlepszych sportowców na Dolnym Śląsku nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają nagrody.

SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 Rozpoczynamy 66. edycję plebiscytu! Nominuj najpopularniejszych: sportowca, trenera, juniora, drużynę - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ (KLIKNIJ)

KLIKNIJ i nominuj kandydatów


Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku