Szermierka. Brązowy medal polskich szpadzistek. Nasza drużyna lepsza od Francuzek

PaW
Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Kamila Pytka i Magdalena Pawłowska wywalczyły brązowy medal mistrzostw świata w turnieju drużynowym szpadzistek Paweł Relikowski
Polskie szpadzistki pokonały w meczu o trzecie miejsce Francuzki 34:33 po dogrywce i wywalczyły brązowy medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata. To pierwszy krążek „biało-czerwonych” wywalczony w Kairze.

Polki walczyły w składzie: Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków), Martyna Swatowska-Wenglarczyk (AZS AWF Katowice), Kamila Pytka i Magdalena Pawłowska (obie AZS AWF Warszawa).

Poprzednie mistrzostwa świata w szermierce odbyły się w 2019 roku.

Łączny dorobek polskich szermierzy w mistrzostwach świata to 88 medali - 37 indywidualnych (8 złotych - 12 srebrnych - 17 brązowych) i 50 drużynowych (9-16-26).

Jako ostatnie na podium stanęły w 2017 roku druga indywidualnie szpadzistka Ewa Trzebińska i trzecia wraz z koleżankami w drużynie. W tym roku nie startuje ona ze względu na przerwę macierzyńską.