Szermierka. Tym razem wrocławianie bez podium na PP juniorów...

Szermierka. Tym razem wrocławianie bez podium na PP juniorów młodszych

Gazeta Wrocławska

1/16
przejdź do galerii

©fot. materiały organizatorów

W sobotę Wrocławski Klub Szermierczy "Kolejarz" zorganizował i przeprowadził III Puchar Polski Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt i chłopców - będący jedną z eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata i Europy - w tej kategorii wiekowej. W turnieju wystartowało 118 szpadzistów i 117 szpadzistek.
W turnieju chłopców po walkach grupowych Karol Noganowicz z Kolejarza i Stanisław Rutz ze Szpady Wrocław w drabince pucharowej zostali rozstawieni z numerem drugim, a Artur Krzyżyński z Kolejarza z numerem czwartym.

Noganowicz i Rutz po wygraniu czterech walk pucharowych w walce o czołową czwórkę przegrali swoje starcia - Noganowicz z późniejszym zwycięzcą Janem Sochą z PKSzerm Warszawa 13:15, a Rutz z Janem Bulandrą z AZS-u AWF-u Katowice 8;15 i wspólnie zajęli piąte miejsce.

Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Agata Wróblewska z Kolejarza, która zajęła siódme miejsce.
W drodze do finałowej ósemki Agata w walce o zakwalifikowanie się do najlepszej szesnastki pokonała rozstawioną z numerem drugim Annę Wieczorek z Muszkietera Gliwice (15:7), następnie wygrała z Klara Majger (Piast Gliwice) 15:6 i w walce o podium przegrała z Julią Kwiecień (także Piast Gliwice) 12:15.

Sponsorami zawodów byli: Deichmann Sp. z o.o., Technodrew – Polska Zawadzkie k/Opola, „Diagnostyka” Sp.z o.o. Region Dolnośląski we Wrocławiu i Hydropol-Dekor.