Szermierka. Wrocławianka piątą szpadzistką ME U23

jg
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Hołod
W Miński rozgrywane są szermiercze mistrzostwa Europy młodzieżowców (do lat 23). Piąte miejsce zajęła szpadzistka Barbara Rutz (Szpada Wrocław).

Rutz przegrała z koleżanką z reprezentacji Martyną Swatowską (MKS Kusy Szczecin), która została potem mistrzynią Europy.

Siódme miejsce zajął inny reprezentant Szpady Wrocław Maciej Bielec. W walce o strefę medalową przegrał 12:15 z Czechem Jakubem Jurką, który potem sięgnął po złoty medal.

Spore szanse na podium mamy w rywalizacji drużynowej

Niezły wysęp wrocławian w Lesznie

Tymczasem w Lesznie rozegrano kolejny turniej z cyklu "Youngster-cup", którego organizatorem była Polonia Leszno. To polsko-niemiecki turniej dla dzieci do 14 lat rozgrywany w czterech kategoriach wiekowych (do 8, 10, 12 i 14 lat).

W kategorii do 10 lat dużo emocji dostarczyła nam Bianka Telatyńska (Kolejarz Wrocław). W Walce o półfinał zmierzyła się z turniejową "jedynką" - przegrywała już 3:7 by ostatecznie wygrać 10:9. Później już gładko sięgnęła po złoto.