MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takimi golami Lech Poznań czarował kibiców w rundzie jesiennej. Palce lizać!

Bartosz Kijeski
Kibice Kolejorza w rundzie jesiennej mieli przyjemność obejrzeć wiele pięknych bramek ze strony Niebiesko-BiałychZobacz kolejną bramkę --->Adam Jastrzębowski
32 gole - tyle Lech Poznań strzelił goli w jesiennej rundzie piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Te bramki przyczyniły się do zdobycia 33 punktów. Kilka z nich było wyjątkowej urody, a ręce przy tych trafieniach same składały się do oklasków. Wybraliśmy 10 najładniejszych ligowych trafień Kolejorza w ostatnich miesiącach.

Mecze z udziałem Lecha Poznań były spotkaniami, w których padało dużo goli. Średnia wynosi 3 bramki na mecz, natomiast sam Lech strzela ich 1,68 na spotkanie. W zeszłym sezonie - także po 19. kolejkach - było to zaledwie 1,21 gola na mecz, natomiast w sezonie mistrzowskim aż 1,94 bramki na spotkanie.

Najczęściej Lech zdobywał bramki w drugich połowach meczów - 17 trafień. W pierwszych częściach spotkań ekstraklasowych w wykonaniu Kolejorza było ich niewiele mniej, bo 15. Aż siedmiokrotnie poznaniacy strzelali gole między 31 a 45 minutą oraz 46 a 60 minutą, wówczas ich padło 7. Równie często trafiali między minutami 76 a 90.

Najlepszym strzelcem Kolejorza w rundzie jesiennej w ekstraklasie był nie kto inny jak Kristoffer Velde. Norweg ma na koncie 7 goli. Za jego plecami plasuje się Mikael Ishak (6 bramek) Filip Marchwiński (5 bramek) i Adriel Ba Loua (4 bramki). Dwa gole zaliczył w rundzie jesiennej Jesper Karlström, natomiast po jednym trafieniu zaliczyli: Miha Blazić, Alan Czerwiński, Filip Dagerstal, Michał Gurgul, Joel Pereira, Nika Kwekweskiri, Antonio Milić oraz Filip Szymczak.

Zobaczcie najładniejsze gole Lecha Poznań w rundzie jesiennej sezonu 2023/24:

Lista utalentowanych zawodników jest spora, dlatego postanowiliśmy wybrać 50 najbardziej obiecujących piłkarzy do rocznika 2005.

50 największych talentów polskiej piłki. To oni będą kosztow...