Tauron KH GKS Katowice z brązowym medalem! ZDJĘCIA

Rafał Musioł
Zaktualizowano
Tauron KH GKS Katowice z brązowym medalem! Marzena Bugała-Azarko
Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski. W decydującym meczu katowiczanie pokonali u siebie Podhale Nowy Targ.

Tauron KH GKS Katowice z pewnością mierzył w tym sezonie znacznie wyżej, ale na osłodę zgarnął brązowe medale. W trzecim, decydującym meczu na własnym lodzie zespół Toma Coolena pokonał Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).

Zobaczcie zdjęcia:

Bardzo ważne pierwsze trafienie katowiczanie zadali w ostatniej sekundzie pierwszej tercji, gdy zza bulika uderzył Niko Tuhkanen. Goście protestowali sygnalizując faul, a sędziowie sprawdzili jeszcze czy krążek wpadł do siatki przed końcową syreną. Ostatecznie gol został jednak uznany.

Dzięki tej bramce gospodarzom grało się zdecydowanie lepiej i w drugiej tercji podwyższyli wynik już po 65 sekundach gry za sprawą Bartosza Fraszko. Od tego momentu na tafli rozgorzała wojna, z której na 17 sekund przed końcem II tercji zwycięsko wyszło Podhale zdobywając kontaktową bramkę strzałem Krystian Dziubiński.

W trzeciej tercji gole już nie padły (jeden, dla GKS-u, nie został uznany przez sędziów), a w końcowych sekundach katowiczanie bronili się czterech na sześciu, ale przetrwali bez straty bramki.

Tradycyjnie już w Satelicie na trybunach panowała gorąca atmosfera, a zespół do walki zagrzewał m.in. bębniarz. Po zakończeniu spotkania fani zgotowali brązowym medalistom gorącą owację.

To drugi z rzędu medal Tauronu KH GKS Katowice. Przed rokiem zespół sięgnął po srebro.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Krzysztof Piątek o reprezentacji Polski

Piotr Parzyszek o pechu w meczu Piasta Gliwice z Wisłą Płock

[xlink]4bccefc6-424f-d5e3-b874-1bd74c61c809,85e6977a-58f5-31e8-dc33-053673fb47f9[/xlink

Materiał oryginalny: Tauron KH GKS Katowice z brązowym medalem! ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni