Tauron Puchar Polski: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia ZDJĘCIA, WYNIK Jastrzębianie znów zagrają w finale!

Tomasz Kuczyński
25.02.2023. Półfinał Tauron Pucharu Polski w Krakowie: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów. Oskar Nowak
W sobotę 25.02.2023 r. w drugim meczu półfinałowym Tauron Pucharu Polski siatkarzy Jastrzębski Węgiel wygrał z Asseco Resovią Rzeszów 3:0. W niedzielnym finale turnieju w Krakowie jastrzębianie zagrają z broniącą trofeum Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Zobacz ZDJĘCIA z krakowskiej Tauron Areny.

Jastrzębski Węgiel w ubiegłym roku wystąpił w finale Pucharu Polski we Wrocławiu i przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. W Krakowie broniący trofeum mistrzowie Polski zagrali w pierwszym półfinale z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Drugą parę tworzyli jastrzębianie i zespół z Rzeszowa.

Zobacz ZDJĘCIA z półfinału Tauron Pucharu Polski siatkarzy: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia, 25.02.2023 r.

W poprzedniej edycji Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia też zagrały w półfinale i drużyna z Górnego Śląska wygrała 3:2.

- Nasze oczekiwania są zawsze takie same - wygrać i zagrać najlepiej, jak tylko się da. Najpierw chcemy awansować do finału i cieszyć się siatkówką. W ostatnich spotkaniach poprawiliśmy naszą grę i uważam, że przystąpimy do tego turnieju w dobrej formie - zapowiadał przed występem w Tauron Arenie trener jastrzębian Marcelo Mendez, który przestrzegał jednak przed Resovią: - To mocny zespół, który w tym sezonie prezentuje się naprawdę wyśmienicie.

Jastrzębianie niemrawo zaczęli mecz (przegrywali 7:10), ale doprowadzili do remisu 10:10, a następnie wygrali I seta do 17. W II secie Jastrzębski Węgiel szybko uciekł na 15:9. Przewaga stopniała jednak do dwóch punktów - 19:17. Od 21:19 punkty zdobywali już tylko wicemistrzowie Polski. Seta asem zakończył Stephen Boyer - 25:19. Trzeci set okazał się formalnością.

Półfinał Tauron Pucharu Polski: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:17, 25:19, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Boyer, Fornal, M'Baye, Clevenot, Gladyr, Popiwczak (libero).

Asseco Resovia: Drzyzga, Cebulj, Defalco, Kochanowski, Kozamernik, Muzaj, Zatorski (libero) oraz Bucki, Kędzierski, Potera, Borges, Krulicki, Piotrowski.

Drugi półfinał: Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 20:25, 19:25)